Целюк Й. Моє рідне село: Біла Криниця / Й. Целюк. – Б.м., 2018. – 160 с.
Автор твору Йосип Целюк, практично, безвиїзно мешкає в своєму рідному селі і з почуттям любові до своєї землі та людей, постійно всюди, де цього вимагають обставини, представляючись, каже: «Я – абориген Білої Криниці».
А чи рідне село всім іншим жителям? Чи знають аборигени і переселенці його історичне минуле та сьогодення? Чи знають, шанують і поважають корінних жителів села, землю, яку вони і їх предки для них зберегли? Перелік запитань можна було б продовжувати. Щоб дати відповідь на всі ці запитання, автор вирішив зібрати інформацію про село та систематизувати її. Автор даної праці не літератор і не філолог, має технічну освіту, тому подає в основному фактичний матеріал. Чітке запитання і конкретна відповідь – таку він поставив собі мету і стиль свого опису.
...
Читати далі »
|
Народна музика Рівненського Полісся у записах Віктора Ковальчука / заг. ред.. Ю. П. Рибака. – Рівне : Дятлик М. С., 2018. – 316с.
Рівненське Полісся належить до унікальних та найдревніших історико-етнографічних регіонів слов’янського світу, де ще до наших днів збереглися реліктові явища в багатьох сферах матеріальної та духовної культури. Саме тому ця територія привертала і привертає особливу увагу дослідників впродовж багатьох років. Самобутність цієї частини України проявляється в неспішному темпі цивілізаційного поступу та, відповідно, скромному побуті поліщуків. Особливо активізувались наукові дослідження та пошуково-експедиційна робота поліського краю в останні десятиліття. Значний інтерес до цієї території проявляли і проявляють науковці Рівного, Києва, Львова.
...
Читати далі »
|
Пшенична Л. А. У сяйві соняхів. – Хмельницький : Видавець ФО-П Стасюк Л. С., 2018. – 104 с.
Збірка віршів «У сяйві соняхів» складається із трьох розділів: «Чорні соняхи», «Відлуння голосу», «Моє королівство». Кожен із них може бути окремою одиницею. В цілому – спроба осмислити складнощі та виклики нашого сьогодення – від Іловайської трагедії через голоси видатних сучасників і пророків до спроби осягнути красу і довершеність Божого творіння. Тривожить поетесу одне з найболючіших питань – «чому по різні боки правди постала війна? Одна у нас Вкраїна – мати, одна!» («Роздуми солдата»). Людям, чиї душі зранила війна, хто «спивав з чорних соняхів роси», присвячені вірші «Прощання слов’янки», «Кує зозуля». Наскрізний мотив усіх поезій першого розділу збірки – материнська тривога за рідну землю, за долі дітей, прагнення миру – молитва за Україну.
...
Читати далі »
|
Берестяний О. Схвильований світ / О. Берестяний. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 40 с.
«Схвильований світ» - нова, дивовижна, неймовірно цікава книга рівненського поета Олександра Берестяного.
Олександр Берестяний – член Національної спілки журналістів України, автор поетичних збірок «Абетка почуттів», «З чиєїсь легкої руки», «Ще не вечір», колективних збірників поезій «Майдан. Війна», «Революція гідності». І ось нещодавно у світ вийшла перша його дитяча книга «Схвильований світ» у видавництві «Волинські обереги».
...
Читати далі »
|
Просвітянське століття Рівненщини : наукові статті, спогади / упоряд. І. В. Вєтров, З. В. Дідич. – Дрогобич : Коло, 2018 - 948 с.
Книга «Просвітянське століття Рівненщини» - ювілейне видання до 100-річчя Рівненської «Просвіти» - охоплює три періоди розвитку найпотужнішої української культурно-освітньої організації від часів польської (1917-1939 рр.), німецької (1942-1943 рр.) окупації та третього відродження «Просвіти» - з 29 вересня 1988 року, коли на Рівненському комбінаті «Азот» було створено «Товариство шанувальників української мови і культури ім. Т. Г. Шевченка».
...
Читати далі »
|
Жданюк О. Світанок моїх надій. – Рівне : О. Зень, 2018. – 108 с.
У дебютній збірці віршів «Світанок моїх надій» Олеся Жданюк змальовує прекрасні почуття людської душі – любов до рідних і близьких людей, відданість Батьківщині, пошанування правічних традиційних цінностей. Смислові акценти творів, які вміщено в поетичній збірці, формують повагу до рідної мови, підсилюють віру в Творця всього сущого.
«Її душа – бездонне джерело». Так назвала свою вступну статтю до книжки Олесі Федорівни її колега й шанувальниця Галина Гончарова.
...
Читати далі »
|
Бачинський М. Сергій Бачинський. Спогади та роздуми сина / М. Бачинський. – Львів: Аверс, 2018. – 156 с.
Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека отримала в дарунок книгу від шанованого нашого земляка, Михайла Бачинського. Пан Михайло автор книги про свого батька: «Сергій Бачинський. Спогади та роздуми сина» (Львів, 2018).
На тлі складної і буремної епохи початку ХХ ст., визвольних змагань українського народу 1917-1921 рр., автор описує трагедію власної родини Бачинських, зокрема свого батька – відомого політичного, громадського і культурного діяча Сергія Бачинського (1887-1941), використовуючи архівні матеріали НКВД-КДБ, публікації тогочасних часописів, сучасні джерела.
...
Читати далі »
|
Пшеничний М. «Прощай, убогий Кос-Арале…». Есе-мандрівка (у просторі й часі) : до 170-річчя написання Т. Г. Шевченком реквієму «Ой чого ти почорніло, зеленеє поле?..» / М. Пшеничний. – Дубно : МП, 2018. – 61 с.
У книзі Миколи Пшеничного «Прощай, убогий Кос-Арале…» висвітлюються маловідомі факти із життя і творчості Т.Г. Шевченка як солдата і матроса, зокрема, перебування Шевченка на острові Кос-Арал Аральського моря, де він написав більше як 70 поезій і намалював кілька десятків картин. Ця ж книга приурочена 170-річчю написання вірша-реквієма «Ой чого ти почорніло, зеленеє поле?..» (про Берестецьку битву).
...
Читати далі »
|
Мельничук В. Г., Криницька М. В. Бурштин Полісся: довідник. - Рівне:НУВГП, 2018. - 236 с
Довідник містить систематизовану інформацію про поліський бурштин як коштовний камінь і корисну копалину. Наведено основні відомості про історію його досліджень, речовинний склад і властивості, стратифікацію, районування і будову бурштинових покладів, описані методи пошуків, геологічної розвідки, видобутку і розробки бурштинових родовищ. Окрім того коротко викладено технологію переробки бурштину-сирцю у ювелірні вироби, а також методи його гемологічної експертизи та ідентифікації.
...
Читати далі »
|
І
ван Григорович Пащук – поет, журналіст, краєзнавець : до 80-річчя від дня народження / упоряд. Б. Й. Столярчук ; літератур. ред. Г. А. Кревська. – Рівне : О. Зень, 2018. – 124 с.
Іван Григорович Пащук – письменник, журналіст, викладач, літератор, краєзнавець, засновник і голова Рівненського обласного краєзнавчого товариства Всеукраїнської спілки краєзнавців, пізніше – Рівненської обласної організації Національної спілки краєзнавців України (1989-2013). Почесний член Національної спілки краєзнавців України (1993). Лауреат регіональної краєзнавчої премії «За відродження Волині» (1995). Був одним із експертів проекту «ОГО» до 70-річчя Рівненської області «ТОП-20: видатні рівняни».
...
Читати далі »
|
«
1
2
...
4
5
6
7
8
...
31
32
»
|