Життя – мов спалах блискавиці…= Zycie jest jak blysk blyskawicy… / упоряд. : Е. Шевчук, М. Цесельські, С. Соборук, М. Пшеничний, І. Гудима. – Рівне: [б. в.], [2018-?]. – 23 с.
У відділ акумуляції краєзнавчих документів та бібліографії Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки надійшла книга про миттєвості життя польського поета Антонія Мальчевського. Він був одним із тих, чиє життя було коротким, закритим для багатьох, але надзвичайно яскравим. Його постать і до сьогодні інтригує дослідників не стільки з огляду на твір, як з огляду на дуже таємничу біографію. І дійсно, не так вже й багато ми знаємо про Антонія Мальчевського.
...
Читати далі »
|
Ремель. Урок історії. – Львів : Апріорі, 2018. – 168с.
Ремель – це зовсім невеличке село в Рівненському районі Рівненської області. Всього п’ятдесят хат і 132 мешканці. Колись тут проживало понад 500 людей і було 104 селянські господарства. Колись…
17 березня 1943 року це село було оточене потрійним кільцем есесівців, всередину пропустили польську шуцманшафт-поліцію, яка розстріляла мешканців і спалила його дотла. Із понад 500 мешканців тоді врятувались 73 людини. З тих, хто уцілів і вийшов живим із жахливої трагедії дотепер залишилось всього п’ятеро.
...
Читати далі »
|
Сербін Г. Роки, події, зустрічі. У вирі спогадів : новели-спомини. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 174 с. : іл.
Книга «Роки, події, зустрічі. У вирі спогадів» - це доповнення до першої книги виданої у 2017 році у рівненському видавництві «Волинські обереги». Нове видання наповнене не менш цікавими подіями фактами з життя відомих і не досить відомих людей, з якими журналіст і письменник зустрічався на своєму 60-річному шляху.
Видання складається із трьох розділів, у ньому вміщено 33 новели-спомини і 5 віршів. Як і його раніше видані книги, нинішня теж відкривається поетичними рядками «Щоб любити і жити», в яких він тривожить свідомість, збурює душу про все пережите.
...
Читати далі »
|
Пшеничний М. «Собори душ своїх бережіть…» : (до 100-річчя від дня народження Олеся Гончара і 50-річчя його роману «Собор») : ювілейне есе – у листах, щоденниках і споминах. Ч. 1 / М. Пшеничний ; ред. Л. Пшенична. – Дубно : МП, 2018. – 48 с.
Класик української літератури Олесь Гончар уже належить історії. Його творчість відома. Але є в багатогранній долі письменника сторінки, про які мало хто знає.
Рівненський письменник та краєзнавець Микола Пшеничний зібрав свої публікації про українського письменника, літературного критика та громадського діяча Олеся Терентійовича Гончара (1918 - 1995). То ж листи автора «Собору» Олеся Гончара до Миколи Пшеничного, - з міста Києва в село Мирогощу, - спомини і роздуми про те, чого не маємо права забувати, безперечно, стануть ще кількома штрихами до його ювілейного літературного портрета.
...
Читати далі »
|
Пшеничний М. Невтомне серце джерела : (120-річчю від дня народження Бориса Тена присвячується) : повість-есе / М. Пшеничний ; ред. Л. Пшенична. – Дубно : МП, 2017. – 32 с.
Микола Пшеничний – письменник, краєзнавець, лауреат премії імені Бориса Тена (1987), уклаввидання, де зібрав воєдино свої публікації про славетного поета, мовознавця, етнографа, перекладача «Іліади» й «Одіссеї» Бориса Тена (1897-1983). Видання містить також листи Бориса Тена до Миколи Пшеничного. Зі сторінок книги дізнаємося що п. Микола ще наприкінці 70-х років спілкувався з письменником.
...
Читати далі »
|
Бондарчук В. Божий храм св. Федора Острозького / В. Бондарчук, Я. Бондарчук. – Львів : вид-во «Святих Володимира та Ольги», 2017. – 144 с.
Книга рівненських науковців Віталія та Ярослави Бондарчуків висвітлює різні періоди історії храму св.. Федора Острозького в Острозі : від 1750 року, коли у храмі розміщувався костел св. Трійці братів-капуцинів до сьогодення, коли храм став діючою церквою Київського патріархату.
...
Читати далі »
|
Це було нещодавно, це було так давно… / упоряд. Гайдабура. – Рівне : видавець О. Зень, 2018. – 64 с. : іл.
Багатьом жителям міста Рівне та області та й України давно відоме ім’я Олександра Гайдабури, знаного джазового музиканта – піаніста, аранжувальника, керівника багатьох музичних колективів в нашому місті, які брали участь у міжнародних та всеукраїнських престижних конкурсах і фестивалях.
До відділу акумуляції краєзнавчих документів та бібліографії Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки надійшла книга Олександра Гайдабури «Це було нещодавно, це було так давно…», де представлені спогади про надзвичайно цікаві моменти з життя родини, що організовано вплітаютьс
...
Читати далі »
|
Пшеничний М. Наша родина не байдакувала : повість-есе минулих літ у листах і споминах : до 110-річчя від дня народження Юрія Шумовського / М. Пшеничний. – Дубно : МП, 2018. – 48 с.
У відділ акумуляції краєзнавчих документів та бібліографії надійшла цікава книга Миколи Пшеничного про нашого знаменитого земляка, відомого вченого-археолога, палеонтолога, антрополога і етнографа, православного священика Юрія Шумовського, який прославив рідний край і всю Україну на трьох континентах – у кільканадцяти країнах Європи, Африки, Америки. Народився Юрій Федорович Шумовський у священицькій родині села Мирогоща Дубенського повіт
...
Читати далі »
|
Корецький М. Збагнути свій шлях / М. Корецький. – Рівне : О. Зень, 2018. – 36 с.
У Рівному залежний від азартних ігор Микола Корецький написав про свою залежність книгу «Збагнути свій шлях». Це відверта і щира сповідь не тільки перед читачем, а в першу чергу перед самим собою. Лише людина великої сили волі здатна на вчинок – виголосити свою сповідь. Автор розповідає про своє життя, проблеми в сім’ї, моральні та матеріальні втрати, про тих, хто допомагав боротися із залежністю, про відчай і людську доброту.
Видання присвячене одвічній темі – боротьбі людини з набутими залежностями. Зокрема на конкретному життєвому прикладі подано життєпис молодої людини, яка могла б працювати, ростити чудових дітей, вірно кохати дружину, піклуватися про батьків, але… захворіла на ігроманію, хворобу, що знищує духовність людини, руйнує її здоров’я, особисте та суспільне життя.
...
Читати далі »
|
Панченко В. Старовинні герби українських міст / В. Панченко. – К.: А–БА–БА–ГА–ЛА–МА–ГА, 2018. – 384 с. : іл.
Геральдична спадщина міст і містечок України від найдавніших часів до початку новітньої доби – явище надзвичайно цікаве. У своїй символіці вона відображає найголовніші моменти народного життя минулих епох: від релігійних та звичаєвих світоглядних засад до характерних етнічно-регіональних відмінностей у побуті, господарстві, промислах, ремеслах тощо. Саме старовинним гербам XIV – початку XX ст.. присвячена книга Володимира Панченка «Старовинні герби українських міст».
...
Читати далі »
|
«
1
2
...
5
6
7
8
9
...
31
32
»
|