«Особые папки» Сталіна і Молотова про національно-визвольну боротьбу в Західній Україні у 1944-1948 рр.
«Особые папки» Сталіна і Молотова про національно-визвольну боротьбу в Західній Україні у 1944-1948 рр./ Упоряд. Я. Дашкевич; В. Кук.- Львів: ЛА «Піраміда», 2010.- 594 с.
Минули часи, коли будь-яка інформація про український національно-визвольний рух у роки Другої світової війни засекречувалась в радянських архівах. Інформація, що міститься в даному виданні, відібрана з так званих «Особых папок» Й. Сталіна, що зберігаються в Державному архіві у Москві. «Особая папка» - вищий ступінь секретності документа.
...
Читати далі »
|
Мурза Г. С. Степань в іменах / Г. С. Мурза.- Хмельницький: ТОВ «Поліграфіст-2», 2011.- 152 с.: іл.
Дана книга – це дослідження науковців, вчителів, краєзнавців про наших сучасників і тих, кого вже немає, але хто назавжди вкарбував своє ім’я в історію Поліського краю. Видання містить дані про історію і сучасність Рівненщини. Історія Рівненської області невід’ємна від історії українського народу, це слов’янська земля. Вона входила до складу Київської Русі, Галицько-Волинського князівства. Рівненщина відома своїми пам’ятками культури та архітектури.
...
Читати далі »
|
(Не)відомі мізочани: 50 імен / упор. Р. Михальчук. – Рівне: Волин. обереги, 2019. – 168 с.
Збірник бібліографічних довідок «(Не)відомі мізочани: 50 імен» містить інформацію про людей, які народилися в смт Мізоч, навчалися чи працювали в Мізоцькій школі (ліцей) або доля яких була пов’язана з Мізочем. Це особи, які мають досягнення та відповідний статус у різних сферах суспільного життя (освіта, наука, спорт, мистецтво, культура).
...
Читати далі »
|
Ігнатенко І. Народна медицина Середнього Полісся: традиції та сучасність (на польових етнографічних матеріалах) / І. Ігнатенко. 2-е вид. – К.: Інтелектуальна книга, 2014. – 336 с.
Народній медицині в системі етнокультури належить одне з провідних місць, адже вона визначає соціально-гігієнічні норми, побутову культуру, психологічні норми спілкування. Народну медицину можна розглядати як складову традиційної культури, в якій поєдналися позитивні емпіричні знання, засоби лікування словом, досвід місцевих спостережень, світоглядні уявлення та вірування різних епох.
Книга, яка пропонується до уваги читача, присвячена народній медицині українців Середнього Полісся, куди відносяться північні райони Київської та більшу частину Житомирської і Рівненської областей, передусім земель, забруднених внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
...
Читати далі »
|
Фіцич Н. Культ предків. Нетуристичні звичаї України / Н. Фіцич. - Харків: Фоліо, 2017. - 170 с.: іл.
Сьогодні інформація швидко застаріває: зникли десятки звичаїв. Тому, щоб зберегти хоча б ті старовинні традиції і звичаї, які ще існують, була створена книга «Культ предків. Нетуристичні звичаї України». Дана книга, зараз фактично одна в своєму роді, розповідає про рідкісні, автентичні обряди та звичаї і їх процес, емоції і враження від обрядів.
Відома журналістка, авторка телевізійних проектів Наталка Фіцич записала та за допомогою фото- і кінокамери зафіксувала старовинні обряди і традиції різних регіонів України.
...
Читати далі »
|
Праск С. Б. Сотенний Лис : роман. – Київ : Український пріоритет, 2019. – 384 с.
У своєму новому романі «Сотенний Лис» відомий український письменник Святослав Праск, автор патріотичних романів-трилогій «Здобути або не бути» і «Столочене жито», знову торкається такої болючої і актуальної теми для українців – боротьби нашого народу за незалежність, цього разу описуючи героїчне життя легендарного повстанського командира, сотенного Георгія Юрченка – «Лиса», котрий зі своїми побратимами діяв переважно на теренах рідної Костопільщини.
...
Читати далі »
|
Відлуння сивої давнини, або Слово про слова / Укладач П. С. Макаренко; за загальною ред. М. Д. Півницького. - Бутейки-Луцьк: Волиньполіграф, 2018. - 136 с.
Що ми знаємо про Слово, його енергетику і силу? Якраз саме Слово було найголовнішим дивом і на його сприйняття та розуміння спрямовувався інтелект людини. В наш час вже не можна осягнути ту безмежну вікову далечінь, звідки бере витоки те чи інше слово, а з ним і народна мудрість.
Сьогодні не може не тривожити те, що діалекти – народна мова – поступово зникають. До нашого часу людство не придумало кращого засобу збереження народної мови ніж укладання словників.
...
Читати далі »
|
Шеретюк Р. М., Стоколос Н. Г. «Pietas et Litterae» (Благочестя та Освіта). Культурно-освітня діяльність ордену піарів на Волині (кінець XVII – перша третина XIX ст.): монографія. - Рівне: О. Зень, 2018. - 289 с.
У даній науковій праці досліджуються виникнення, особливості діяльності провідних осередків ордену піарів на Волині. Піари – католицький чернечий орден, який займається навчанням, доступним для всіх без винятку дітей, незважаючи на їхній суспільний стан, расу чи віросповідання. Крім трьох традиційних для католицького чернецтва обітниць безшлюбності, бідності і послуху, піари давали ще й четверту – присвятити своє життя справі безкоштовного навчання та виховання дітей. Назва ордену походить від школи, запровадженої творцем ордена Святим Йосифом де Каласансом, яку називали Schola pia, тобто «набожна школа». Піари очолювали колегії, семінарії і були професорами відомих університетів.
...
Читати далі »
|
Яблонський В. А. Нескорена Волинь : монографія / В. А. Яблонський, О. В. Яблонська. – Київ, 2017. – 336 с.
Книга Валентина Яблонського та Оксани Яблонської «Нескорена Волинь» нещодавно поповнила книжкові фонди відділу акумуляції краєзнавчих документів та бібліографії РОУНБ. Вона є своєрідним екскурсом в історію українсько-польських взаємин, які сягають ще часів першої хвилі польської колонізації Русі, загарбання у ХІV ст. Польщею Галицько-Волинського князівства, а також захоплення шляхетською Польщею Волині (після Люблінської унії 1569 р.) і створення Волинського воєводства.
...
Читати далі »
|
Жакун М. Г. За честь та волю: повісті / М. Г. Жакун. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 220 с.
«За честь та волю» - нова книжка талановитого літератора з Тучина, що у Гощанському районі, Миколи Жакуна.
В книгу ввійшли дві повісті автора. У повісті «За честь та волю» мова йде про створення загонів та збройну боротьбу вояків УПА проти окупантів на Поліссі, їх активну підпільну діяльність з відновлення державності України. Період боротьби охоплює 1941-2015 роки. Події, описані в книжці, відбуваються не десь далеко, а безпосередньо в наших краях, а героями повісті є наші земляки.
...
Читати далі »
|
«
1
2
3
4
5
6
...
31
32
»
|