Вітаю Вас, Гість
Головна » 2019 » Квітень » 26 » Культурно-освітня діяльність ордену піарів на Волині
09:27
Культурно-освітня діяльність ордену піарів на Волині

Шеретюк Р. М., Стоколос Н. Г. «Pietas et Litterae» (Благочестя та Освіта). Культурно-освітня діяльність ордену піарів на Волині (кінець XVII – перша третина XIX ст.): монографія. - Рівне: О. Зень, 2018. - 289 с.

У даній науковій праці досліджуються виникнення, особливості діяльності провідних осередків ордену піарів на Волині. Піари – католицький чернечий орден, який займається навчанням, доступним для всіх без винятку дітей, незважаючи на їхній суспільний стан, расу чи віросповідання. Крім трьох традиційних для католицького чернецтва обітниць безшлюбності, бідності і послуху, піари давали ще й четверту – присвятити своє життя справі безкоштовного навчання та виховання дітей. Назва ордену походить від школи, запровадженої творцем ордена Святим Йосифом де Каласансом, яку називали Schola pia, тобто «набожна школа». Піари очолювали колегії, семінарії і були професорами відомих університетів.

На теренах Волині існували три осередки ордену піарів: у Дубровиці, Любешові та Межирічі Корецькому. Їхні школи славилися як взірцеві навчальні заклади краю. Високий науково-педагогічний потенціал викладацького складу, а також належне матеріальне забезпечення стали невід’ємними складовими їх функціонування. Педагогічні засади навчально-виховної діяльності піарських шкіл на Волині орієнтувалися на кращі досягнення тогочасної європейської освіти і науки.

Видання розраховане на науковців, студентів, а також всіх тих, хто цікавиться історією релігійно-освітнього життя на Волині.

Яна Антонюк

Категорія: Прочитайте про Рівненщину | Переглядів: 28 | Додав: kraeznavzi | Теги: культурно-освітня діяльність, Волинь, піари, орден римо-католицький | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]