Береза М. П. Непослух : новели / М. П. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 208 с.
У новій книзі члена Національної спілки письменників України, лауреата літературної премії імені Валер’яна Поліщука Миколи Берези «Непослух» вміщено новели та образки, написані останнім часом.
...
Читати далі »
|
Пропоную увазі читачів книгу «12 облич радості» відомої рівненської дитячої письменниці, журналістки та засновниці арт-видавництва Олени Медведєвої.
Ця жінка відома своїми рукотворними книгами
:
вишивана, солом
’
яна, бісерова, бурштинова, в
’
язана спицями… Всі вони не мають аналогів в Україні. У кожну з них Олена вкладає частинку душі. Так вийшло й з новою книгою – «12 облич радості», яка вийшла друком у 2019 році.
...
Читати далі »
|
Неабияк розбурхує уяву згадка про католицькі чернечі ордени. Одразу згадуються улюблені пригодницькі історії про таємниці капуцинів, скарби тамплієрів, аскетизм кармеліток, милосердя шариток та просвітництво піарів. Але, чи багато ми знаємо про життя цих братств, що віками діяли на теренах наших Волинських земель.
...
Читати далі »
|
Ще одним свідченням трагедії євреїв Рівного у часи Другої світової війни стало видання українською мовою книги-спогаду рівнянки Хаї Мусман «Місто моє розстріляне». Цю невеличку, але глибоко трагічну у своїй правді книжку презентували в Рівному сподвижники Громадської організації «Мнемоніка» в рамках проекту «Реанімована пам’ять» у серпні 2019 року.
...
Читати далі »
|
Грудняк С. Футбол у волинському воєводстві 1921-1939 рр./С. Грудняк. – Луцьк: Терен, 2019.- 282 с.
Перші офіційно задокументовані футбольні матчі у Волинському воєводстві зіграли в 1921 році, хоча збереглися свідчення про змагання в Рівному і Здолбунові в 1917–1918 рр. Про це йдеться в книзі Сергія Грудняка, присвяченій футболу на Волині в міжвоєнний період в 1921-1939 рр.
...
Читати далі »
|
Оттов М. М. Доба княжа: роман/М. М. Оттов. - Рівне: Дятлик М. С., 2019.- 309 с.
Новий роман «Доба княжа» про рід князів Острозьких відомого дубенського прозаїка, публіциста, члена Національної спілки письменників України Миколи Оттова, автора книг «І благословен буде…» (2003), «Опале листя» (2007), «Провідник» (2014), «Ностальгія» (2015), «Митрополит». Його книга «Вінок терновий» (2010) стала найкращою книгою Рівненщини 2015 року в номінації «Найкраще прозове видання». Письменник пише переважно на тему визвольної боротьби ОУН-УПА та про Україну.
...
Читати далі »
|
Комаровський В. К. Зелений слід на святій землі / В. К. Комаровський. - Рівне: О. Зень, 2018.- 504 с.: іл.
В даному виданні відомого журналіста подано інформацію про ліси і лісівників Рівненщини від позаминулого століття до сьогодення, про людей, які починали ліси вирощувати і доглядають їх сьогодні. Також в книзі йдеться про лісове господарство краю від часів Волинської губернії донині, про те, яким воно було в різні роки, на чому ґрунтувалося, чим керувалося, чим живе сьогодні. Читаючи книгу, читач порине в захопливу мандрівку крізь віки і людські долі.
...
Читати далі »
|
Карпович В. Світлотіні : поезії / В. Карпович. – Київ : ЛА «Друге дихання», 2018. – 54 с.
Книги земляків особливо тепло відгукуються у серцях краян. Не виключення і збірка поезій Володимира Карповича «Світлотіні» (2018) подарована автором з дарчим написом «Читачам обласної бібліотеки на щастя та добро!».
Володимир Карпович народився у м. Рівне 5 листопада 1961 року у вчительській сім’ї. Закінчив Київське відділення Московського фізико-технічного інституту. Працював науковим співробітником Інституту металофізики Національної академії наук України. Кандидат фізико-математичних наук. Певний час жив і працював у Канаді, зараз – в Австрії. Захоплюється гірськими лижами, походами і поезією.
...
Читати далі »
|
Майдан від першої особи. Регіональний вимір. Вип. 3 : у 2 ч. Ч.2. Львівська – Чернігівська області / уклад. : Г. Бондар, О. Доброер, Т. Ковтунович, О. Морозова, О. Стукалова та ін., відп. ред. Т. Привалко ; Укр. ін-т нац. пам’яті. – Київ : К. І. С., 2018. – 432 с.
Збірник спогадів «Майдан від першої особи. Регіональний вимір» підготовлено у рамках проекту Українського інституту національної пам’яті «Майдан : усна історія». Проект виник навесні 2014 року і його метою є збір усних свідчень очевидців та учасників Революції гідності. У 2017 році вийшла перша частина третього випуску, в якій містяться розділи від Автономної Республіки Крим до Луганської області.
...
Читати далі »
|
Українець А. М. Традиційний одяг Рівненщини : у 2 кн. Кн. 1 / А. Українець ; Рівн. обл. краєзн. музей. – Рівне : у фарватері істин, 2019. – 208с.
Одяг є надзвичайно важливою складовою культури кожного народу. Сформований під впливом довгих і складних процесів розвитку, він чи не найбільше з усіх інших сфер побуту ілюструє національну самобутність. Крім свого основного призначення – захищати тіло людини від негативного впливу зовнішнього середовища, народне вбрання виконує багато інших різноманітних функцій, зокрема відображає естетичні смаки та уподобання етносу.
...
Читати далі »
|
|