Долганов П. «Свій до свого по своє»: соціально-економічний вимір націотворчих стратегій українців у міжвоєнній Польщі : монографія / П. Долганов. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 232 с.
Доцент кафедри політичних наук Рівненського державного гуманітарного університету Петро Долганов у своїй книзі «Свій до свого по своє» детально розповідає про причини та наслідки виникнення українського націоналізму, а також порівнює його з іншими державами. До того ж, досліджений у монографії рух розкривається не лише з точки зору економіки, але й політики також. Автор використав майже півтисячі різноманітних джерел. У зв’язку з недосдідженістю українського економічного націоналізму вітчизняними вченими основною інформаційною базою при написанні монографії стали документи та матеріали українських і зарубіжних архівів, а також матеріалів міжвоєнної періодичної преси.
...
Читати далі »
|
Гон М. Rowne: обриси зниклого міста / М. Гон.- Рівне: Волин. обереги, 2018. – 196 с.
У відділ акумуляції краєзнавчої літератури та бібліографії Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки надійшла книга Максима Гона «Rovne: обриси зниклого міста». Це видання розповідає про історію міжвоєнного Рівного. При цьому автор намагається відобразити обличчя Рівного 1920-1930-х років на прикладі звичайних людей, які просто жили, боролися з бідністю та несвідомо залишили свій слід в історії міста. У книзі висвітлено життєдіяльність однієї з національних громад, яка в десятиліття, що пролягли між двома світовими війнами, становила більшість населення Рівного – євреїв.
...
Читати далі »
|
Пущук І. А. Волиняни про «Волинь-43»: українська пам’ять про польську експансію на Український Північний Захід у 1938-1944 рр.: усноісторичний аспект. Волинська область, Рівненська область, Південна Волинь (Кременеччина), Берестійщина, Підляшшя, Холмщина / І. А. Пущук; Рівнен. обл. краєзнав. музей. – Луцьк : Волиньполіграф, 2017. – 1064 с.
Волинський історик і краєзнавець Іван Пущук є автором низки книжок, що торкаються болючої теми україно-польських стосунків періоду Другої світової війни. Дослідник обрав шлях пошуків правдивих свідчень людей, що жили на Волині, родини яких зазнали страждань у цих непростих протистояннях. Зібрані спогади очевидців і стали основою об’ємної книги «Волиняни про «Волинь-43»: українська пам’ять про польську експансію на Український Північний Захід у 1938-1944 рр. Усноісторичні свідчення».
...
Читати далі »
|
Любисток С. Я дякую тобі : літературний портрет (до 70-річчя від дня народження Сергія Рачинця) . – Рівне : Дятлик М., 2017. – 64 с., іл.
Доля дубенського поета і прозаїка, пісняра і журналіста Сергія Порфировича Рачинця може послужити добрим прикладом для розмірковування, переосмислення, подивування, каяття, захоплення, поваги, пошани.
Книжка «Я дякую тобі», присвячена 70-річчю від дня народження Сергія Рачинця, а також 30-річчю від виходу першої книжки «Запах вітру» у львівському видавництві «Каменяр» і є не просто белетризованою біографією талановитого нашого сучасника. Це – хвилююча мандрівка у минуле, роздуми про не просте сьогодення, сподівання про краще майбутнє України.
...
Читати далі »
|
На скрижалях просвітянської долі : збірник статей та матеріалів, присвячених 100-річчю створення рівненської «Просвіти» імені Т. Шевченка / упоряд Г. Коломис. – Рівне: ФОП Мельнікова М. В., 2017. – 164 с.
У відділ акумуляції краєзнавчих документівта бібліографії РОУНБ надійшла книга «На скрижалях просвітянської долі». Цей збірник створений з нагоди 100-річчя Рівненської «Просвіти». Тут міститься узагальнена інформація про діяльність громадської організації «Рівненське міське об’єднання товариства «Просвіта» імені Т. Шевченка» за 2003-2017роки. Виокремлено відомості про діяльність найактивніших просвітян міста, зокрема просвітянського активу, представників загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів.
...
Читати далі »
|
Каландайка. Історія Дикого Заходу України про бурштинові війни, кохання, зради і перемоги : збірка короткої прози . – Рівне, 2017. – 232с.
Колись західні туристичні путівники називали Полісся «джунглями в серці Європи» за його непрохідні ліси і щирість його людей. Зараз цю частину нашої країни згадують переважно в новинах про нелегальне добування бурштину: перестрілки, страйки і чергові затримання корумпованих посадовців. Водночас тут вирує просте життя : шалено розбудовуються села й містечка, створюють нові родини. Схоже, Україна має свій «Дикий Захід».
Ідея випустити збірку про український "Дикий Захід» належить Ярославу Щевичу, одному із авторів цієї книги : « Весною, минулого року, якраз було загострення навколо каландайки (бурштинокопання) з Нацгвардією, сутичками і все таке...
...
Читати далі »
|
Шеретюк Р. Кароль (Лукаш) Гюбель (1722-1793): художник у чернечому вбранні. – Рівне, 2017. – 62 с.
400 років тому на хвилі піднесення руху Контрреформації був заснований римо-католицький чернечий орден піарів. Головним завданням ордену було забезпечення нужденної молоді безкоштовним навчанням і підготовка юнацтва до свідомої участі у християнському житті. На теренах Волині вони заснували свої осередки у Дубровиці (1684 р.), Межирічі Корецькому (1702 р.), і продовж 150-ти років здійснювали відчутний вплив на духовно-культурне життя краю.
...
Читати далі »
|
На Володимиреччині, Рівненської області є мальовниче село з дивною назвою Озеро, де
… Зелені верби нахилились низько,
Полощуть віти у воді прозорій.
Блакитне озеро, мов дощове намисто.
Купаються у ньому ясні зорі…
...
Читати далі »
|
Панченко М. Твори / Микола Панченко. – Рівне : Лапсюк В. А., 2017. – 344 с.
«Поезія – це завжди неповторність,
якийсь безсмертний дотик до душі»
Ліна Костенко
21 лютого 2018 року у Рівному відбулося урочисте вручення міської літературної премії імені Уласа Самчука, лауреатом якої за висновками журі цьогоріч став Микола Панченко за книгу вибраних поезій «Твори».
Нова книга Миколи Панченка вийшла друком 2017 року за сприяння приватного підприємця і друга поета Владислава Макова та колективу ТзОВ «Діброва-зв’язок» у видавництві «Азалія» Рівненської письменницької організації. У збірку увійшли кращі твори з поетичного доробку автора, а також світлини із сімейного фотоархіву.
...
Читати далі »
|
Ващук Т. За чашкою LATTE : поезії / Т.Ващук, редактор Анна Лимич. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2017. – 76с.
Відділ акумуляції краєзнавчих документів та бібліографії отримав поетичну збірку молодої рівненської письменниці Т.Ващук.
Тетяна Ващук народилася в селі Моквин Костопільського району. Після закінчення школи навчалася у Млинівському державному технікумі ветеринарної медицини. У 2017 році закінчила Рівненський державний гуманітарний університет, факультет української філології.
...
Читати далі »
|
«
1
2
...
8
9
10
11
12
...
31
32
»
|