Лукьянова О. День, когда Ангелы выходят на прогулку : новеллы, основанные на реальных событиях. – Ривне : Волин. Обереги, 264. – (Из цикла «Звуки»).
Збірка новел рівнянки Ольги Лук’янової – це маленькі епізоди з власного чи чужого життя, зафіксовані на рівні почуття, слова і звуку. Вони щирі, відверті і дуже людяні. У них багато мудрості і доброти. А ще - життєвої правди. Основні цінності: любов до близьких і далеких, старих і малих, до природи, віра, надія, кохання і мрії, співчуття і співпереживання, активна, але не показна доброта, творення краси навколо себе, - ось змістовне наповнення сюжетів. Вражає мікроскопічне бачення автором психологічних нюансів і порухів людської душі й, одночасно, легке і веселе зображення комічних життєвих ситуацій.
...
Читати далі »
|
Бердз Дж. Голокост у Рівному : масове вбивство в Сосонках, листопад 1941 р. / Дж. Бердз; пер. з англ. Д. Аладька. – Рівне : Волин. обереги, 2017. – 168 с.
Американський історик Джеффрі Бердз висвітлив трагічні події в урочищі Сосонки (м. Рівне) у ширшому контексті перебігу Голокосту на теренах України.
Джеффрі Бердз – професор історії Північно-Східного університету в Бостоні. Він ніколи не був у Рівному, але спілкувався з тими поодинокими людьми, що тут мешкали, яким пощастило пережити Голокост, врятуватися під час геноциду і виїхати з країни. Він написав книгу «Голокост у Рівному: масове вбивство в Сосонках, листопад 1941р.». На сьогодні це єдина книга про Голокост у Рівному і в цьому її унікальність.
...
Читати далі »
|
На шляху до Європи. Микола Лисенко і Рівненщина / ред.-упоряд.: Б. Й. Столярчук, С. В. Полевик. – 2-ге вид., перероб. І допов. – Рівне : О. Зень, 2017. 212 с.
Видання «На шляху до Європи. Микола Лисенко і Рівненщина» присвячене 175-річному ювілею основоположника української класичної музики Миколи Віталійовича Лисенка, життя і творчість якого пов’язані з Рівненщиною. Це видання є доповненням книги «Микола Лисенко і Рівненщина» (2012 р.), що вийшла у серії «Велика Волинь». Книга містить багато нових розділів, які наповнені матеріалами, дослідженнями наших земляків: науковців і краєзнавців, прозаїків та поетів, художників і скульпторів, через які прослідковуємо колишній і сучасний зв’язок М. Лисенка з нашим краєм.
...
Читати далі »
|
Томко Ю. Перлина православ’я : Свято-Варваринський жіночий монастир у місті Дубні / Ю. Томко. – [Дубно], 2017. – 74 с.
Книга «Перлина православ’я», яку підготував і видав Юрій Миколайович Томко . розповідає про святиню Дубна - Свято-Варваринський жіночий монастир, про тих, хто причетний до його відродження та відбудови. Уся книга побудована на конкретних подіях, фактах та людях. У вересні 2004 року з благословення святішого Патріарха Філарета і за сприяння головного лікаря Дубенського онкодиспансеру Петра Романовича Комісарука було започатковано Свято-Варваринський жіночий монастир у Дубні, який має цікаву багатовікову передісторію.
...
Читати далі »
|
Нещодавно перечитала історичний роман Петра Угляренка «І був ранок, і була ніч…(Гальшка)», і ніби окунулася в 16 століття нашого рідного краю.
Цей роман— перша спроба на Україні відтворити долю Гальшки в художньому творі. Адже це була одна з найяскравіших українських жінок.
Батько – православний український князь Ілля Острозький. Мати – позашлюбна донька польського короля Сизігмунда І Старого Беата Костелецька. Здавалося б, доля мала бути милостивою до Єлизавети (Ельжбети, Євдокії, Гальшки) з самого народження, осипаючи її життєвий шлях немислимими щедротами. Та, власне, ще до народження Гальшка отримала величезні володіння, міста й маєтності – з заповіту батька. Ілля Острозький так і не дочекався доньки, помер наглою смертю – чи то від гарячки, чи від підлого отруєння. На смертному одрі він
...
Читати далі »
|
Кідрук М. Не озирайся і мовчи / М. Кідрук. – Харків, 2017. – 512 с.
Книга Макса Кідрука «Не озирайся і мовчи» – це позажанрова історія з елементами трилера та соціальної драми. Окрім містичної складової, автор піднімає проблеми спілкування і взаєморозуміння батьків та дітей, бажання втечі від реальності, притаманного підліткам.
Головний герой твору - хлопчик Марк. Він напрочуд кмітливий та не по роках розвинений, через що відносини з однолітками у нього не так шоби клеяться. Марк живе у науково-популярних книжках, що приносить йому дід. Взагалі дід, мабуть, його найкращий друг, адже саме з ним Марк почуває себе вільно та спокійно.
...
Читати далі »
|
Петриков А. На вістрі долі : альм. / А. Петриков, В. Наглюк-Шарко, І. Шевчук. – Рівне, 2008. – 112 с.
До альманаху ввійшли художньо-документальні розповіді, поетичні рядки Анатолія Петрикова, Віри Наглюк-Шарко та Івана Шевчука про героїчне минуле односельчан, родичів, які, не шкодуючи власного життя, виборювали незалежність України у непрості часи радянського режиму, у буремні воєнні та повоєнні роки.
...
Читати далі »
|
Сербін Г. П. Роки, події, зустрічі : новели-спомини / Г. П. Сербін. – Рівне: Волин. обереги, 2017. – 124 с.: іл.
«Роки, події, зустрічі» – нова книга прозаїка, краєзнавця, публіциста, поета, заслуженого журналіста України, довічного творчого стипендіата Президента України Георгія Павловича Сербіна. Книга вийшла у видавництві «Волинські обереги». Вона продовжує його відверті розповіді про себе і епоху, започатковані ним у попередніх творах «Картаті штани з Америки» та «Земне тяжіння любові». До збірки увійшло 30 новел-споминів, в яких Георгій Павлович тепло і щиро описує свої зустрічі з низкою відомих українських письменників і журналістів, простими людьми-творцями Полісся.
...
Читати далі »
|
Пшеничний М. Над рікою, над Іквою… : літ. портрет (100-річчю від дня народж. Миколи Сивіцького присвячується) / М. Пшеничний . – Дубно, 2017. – 28 с.
Микола Костьович Сивіцький – наш земляк, уродженець Дубенщини, почесний громадянин міста Дубно. Він народився 20 вересня 1917 р. на хуторі Заболоття поблизу села Підлужжя, а мешкав у Варшаві, де й похований.
...
Читати далі »
|
Кравчук С. Бурелом : роман / С.Кравчук. – Рівне : О. Зень, 2017. – 368 с.
Історико-публіцистичний роман «Бурелом» є одинадцятий за рахунком авторський твір. В ньому розповідається про боротьбу краян за волю і долю на просторах Погориння та Прислуччя під час Другої світової війни і після неї.
У романі наводяться різнопланові події і факти (позитивні і негативні),є посилання на реальні документи, наявний аналіз стратегії і тактики воюючих сторін, а також суті ворожих ідеологій та намірів, а водночас – факти зрадництва, невиправданих репресій і чимало чого іншого.
...
Читати далі »
|
«
1
2
...
10
11
12
13
14
...
31
32
»
|