Марчук І., Тищенко О. Гурби. Квітень 1944-го / І. Марчук, О. Тищенко. –
Тернопіль, 2016. -96 с.
Події, про які йдеться в цьому виданні повязані з найбільшим за всю історії Другої світової війни боєм між частинами Української Повстанської Армії та Внутрішніми військами Народного комісаріату внутрішніх справ СССР. Бій відбувся під час проведення Внутрішніми військами НКВД Кременецької операції з ліквідації українського підпілля. Причинами проведення операції були ліквідація упівцями командира 1-го Українського фронту М. Ватутіна та діяльність УПА щодо протидії примусовій мобілізації українського населення до лав Червоної Армії.
...
Читати далі »
|
Мейта С. М. Пора дощів : книга віршів / С. М. Мейта. – Рівне : ПП ДМ, 2012. – 160 с.
Стиль поетеси Світлани Мейти легко вгадується і в новій її збірці «Пора дощів»: легкість письма, яскрава метафоричність, прискіпливе ставлення до слова, до техніки римування. А ще – філософічність, роздуми над правічними загадками людини, тонка інтимна лірика. Хіба що додалось творів, які виразно тяжіють до християнської тематики. Схиляння перед Творцем, усвідомлення гріховності усіх сущих на землі, у тому числі й себе, прагнення до духовної досконалості – такий лейтмотив більшості нових поезій Світлани Мейти.
Це вже п’ята книга ліричних віршів відомої рівненської поетеси, доцента кафедри українознавства Світлани Гуменюк (Мейти). Нова збірка особлива й тим, що декілька її віршів покладені на музику. Як і попередні поетичні книги автора, «Пору дощів» тепло сприйняли шанувальники поезії.
...
Читати далі »
|
Пшеничний М.Стріляли в правду, молодість, красу! : до 75-річчя енкаведистських злочинів у Дубенській в’язниці в червні 1941-го / М. Пшеничний. – Вид. 2-ге, допов. – Дубно, 2017. 20 с.
Під назвою «Стріляли в правду, молодість, красу!» побачила світ книга документалістики українського письменника та краєзнавця Миколи Пшеничного, приурочена 75-річчю енкаведистських злочинів у Дубенській в’язниці в червні 1941-го року. Кілька років письменник Микола Пшеничний очолював тимчасову контрольну депутатську комісію Дубенської міської ради по розслідуванню комуністичних злочинів на Дубенщині у 1939-1941, 1944-1950-х роках. Спільно із колегами-просвітянами, однодумцями-краєзнавцями було зібрано сотні неспростовних, вражаючих матеріалів – як з України, так і з-за кордону.
...
Читати далі »
|
Пшеничний М. Для Дубна, для Волині, для України, або Канва до вишиваного портрета Ігоря Лозов’юка: повість-есе. – Вид. 2-ге. – Дубно, 2017 . – 40 с.
Ім’я Ігоря Лозов’юка з міста Дубна яскраво увійшло в літопис краєзнавчої справи на Рівненщині. Це видання присвячується 100-річчю від дня народження випускника Дубенської гімназії. Він був прекрасним краєзнавцем, невтомним науковцем, етнографом, публіцистом, бібліографом, філателістом, нумізматом, фольклористом, фотографом, художником, педагогом, дисидентом, сталінським політв’язнем, лауреатом просвітянської премії імені Грицька Чубая. Як зазначає письменник Микола Пшеничний у своїй книзі «Для Дубна, для Волині, для України, або Канва до вишиваного портрету Ігоря Лозов’юка» він міг стати видатним вченим або релігійним діячем, проте безбожна комуністична система поламала-понівечила його долю.
...
Читати далі »
|
Кралюк П. Марево революції / П. Кралюк. – Тернопіль : Навч. кн. – Богдан, 2017. – 304 с.
Автор книги «Марево революції» Петро Кралюк - перший проректор Національного університету «Острозька академія», відомий публіцист і автор популярних художніх творів, доктор філософських наук, профессор. У своєму дослідженні автор аналізує саме поняття «революція», те, як воно розглядається в західній гуманітаристиці. Ми звикли швидше до радянського чи марксистського розуміння революції. Що це обов’язково є оновлення, зміна. У сучасній західній гуманітаристиці дивляться дещо інакше: вказують на те, що неконституційні зміни (революція передусім трактується як неконституційні зміни) не обов’язково ведуть до позитивних соціальних змін.
...
Читати далі »
|
Бульба-Боровець Т. Документи. Статті. Листи / Т. Бульба-Боровець. – Київ : ПП Сергійчук М. І., 2011. – 816 с.
«Ой не журися, рідная мати,
Ще нам не кінець, -
За рідну волю кличе до бою
Бульба-Боровець».
(Семен Лантух-Кандиба)
Серед відомих діячів визвольного руху України ХХ століття виділяється постать Тараса Бульби-Боровця. Його військова діяльність як представника Уряду Української Народної Республліки у екзилі – невід’ємна частина історичного процесу утвердження Української Держави.
Він був легендарним лідером у роки Другої світової війни, творцем перших військових загонів УПА. Однак його внесок у національно-визвольні змагання українського народу ще й досі належним чином не поцінований.
...
Читати далі »
|
Пилипович Т. В. Під чужими мундирами – українські серця : участь українців у складі Армії генерала Андерса в роки Другої світової війни : монографія / Т. В. Пилипович. – К. : Кондор-Видавництво, 2016. – 228 с.
Цю книгу «Під чужими мундирами – українські серця» автор присвятив своєму прадіду, хорунжому Армії генерала Андерса, Андрію Павловичу Лайку. У монографії на основі використання широкого кола джерел вперше комплексно проаналізовано участь українців у складі Армії генерала Андерса в період Другої світової війни. Доведено, що причини появи українців у складі польського військового формування – це участь українців у складі Війська Польського під час радянсько-польської війни 1939 р.і радянські репресії у період вересня 1939 – червня 1941 рр.проти українців серед польських громадян, що проживали на території Західної України.
...
Читати далі »
|
Рівненському музичному училищу Рівненського державного гуманітарного університету 60 років: мистецький літопис / ред.-упоряд. Б. Й. Столярчук. – Рівне :О. Зень, 2016. – 848с.
Книга присвячена 60-річчю Рівненського музичного училища, як однієї з найважливіших музичних структур у розвитку, збереженні та популяризації творчості композиторів-класиків та сучасності. Створене 60 років тому, музичне училище за ці роки виросло в один із потужніших навчальних закладів Поліського регіону, забезпечуючи потреби культури та мистецтва у кваліфікованих кадрах. Учнівсько-педагогічний колектив музичного училища у структурі Рівненського державного гуманітарного університету – це потужний сплав сьогоднішніх та майбутніх працівників культури і мистецтва, які закладають міцний творчий фундамент у нашій області та основу для національної культури нашої держави в цілому.
...
Читати далі »
|
Доповідь про стан навколишнього природного середовища в Рівненській області у 2015 р. – Рівне, 2016. – 312 с.
Доповідь про стан навколишнього природного середовища в Рівненській області у 2015 році підготовлена департаментом екології та природних ресурсів Рівненської облдержадміністрації відповідно до вимог Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».
У пропонованій Доповіді приведені систематизовані дані про якісний стан довкілля в 2015 році (атмосферного повітря, земельних та водних ресурсів, рослинного та тваринного світу), використання, охорону і відтворення природних ресурсів, поводження з побутовими та промисловими відходами, екологічну та радіаційну безпеку,
...
Читати далі »
|
Свищевська Н. За тебе, рідна Україно : спогади ветеранів УПА. Повстанські пісні / упоряд. Н. Свищевська, Р. Тишкевич. – Рівне : Овід, 2012. – 148 с. : іл.
Волинь – чудовий край з чисельними масивами лісів і боліт, синьооких озер та працьовитими волелюбними людьми.
Кожен народ має своє минуле, бо без минулого немає майбутнього. І в нас є свої борці-герої, які віддали своє життя за честь, за волю, свободу і самостійність рідної неньки України.
У книзі «За тебе, рідна Україно» зібрані повстанські пісні, записані від людей, на юність яких випало важке випробування – роки війни та післявоєнного лихоліття та спогади справжніх синів та дочок українського народу, що потрапили у жорна більшовицької тоталітарної системи, що під корінь нищила родовід патріотів.
...
Читати далі »
|
«
1
2
...
13
14
15
16
17
...
31
32
»
|