Дмитренко Т. Б. Земля Дубенська : вічний поклик історії / Т. Б. Дмитренко ; Ю. Пшеничний ; Держ. іст.-культур. заповідник м. Дубна ; підбір та обробка іл. В. Луца. - Рівне : Дятлик М. С., 2015. - 416 с.
Вихід книги у світ – це завжди непересічна подія. Вихід краєзнавчого видання, де відображені події, висвітлені постаті, які знайомі краянам з перших уст, особисто – подія особлива, бо торкається вона найглибших та найтонших струн людської душі. В повній мірі ми можемо сказати це про книгу завідувача відділу історії Державного історико-культурного заповідника м. Дубна
Тамари Дмитренко «Земля Дубенська. Вічний поклик історії»
. Це не просто нариси з історії, це своєрідна енциклопедія краю.
...
Читати далі »
|
Кравчук С. Г. Камертон. Публіцистичний роман-дилогія. Гарт. Частина перша / С. Г. Кравчук. – Рівне : О. Зень, 2014. – 288 с
.
«Камертон» - дев’ята книга Спиридона Кравчука, уродженця села Крилова Корецького району. Автор книги – відомий краєзнавець і літератор Спиридон Кравчук нині мешкає в Гощі.
Кілька десятків примірників цієї книжки нині підтримують бойовий дух наших вояків у зоні проведення АТО, куди їх передали волонтери. Адже у книзі, своєрідному путівнику в минулому, мова йде про визвольний рух на теренах Західної України перед початком Другої світової війни.
...
Читати далі »
|
Білоус І. П. Сурми над містами : Історико-драматичні твори / І. П. Білоус. – Рівне : Волин. обереги, 2015. – 756 с. : іл.
Увазі читачів пропонується зібрання історико-драматичних творів відомого драматурга з Рівненщини Івана Павловича Білоуса. Крім відомих українському читачеві історичних драм «Марія – княгиня Рівненська (Несвицька)», «Гальшка – княжна Острозька», «Данило Галицький», «Семен Височан», у книзі вміщено неопубліковані раніше драми «Верховинці», «Коханка», «Гірка вода у Горині», &l
...
Читати далі »
|
Підлужна О., Головерса М. Нариси історії Корнинської громади церкви християн віри євангельської в Рівненському районі : (1921-1989 рр.) / О. Підлужна, М. Головерса. – Корнин : М. С. Дятлик, 2012. – 118 с.
Доба незалежності України породила тисячі нових цікавих книг, зокрема і в царині краєзнавства. Книга-дослідження Ольги Підлужної та Мирослави Головерси «Нариси історії Корнинської громади церкви християн віри євангельської в Рівненському районі: (1921-1989 рр.)» тому яскраве підтвердження. Дослідження присвячене виникненню та розвитку однієї із найстаріших п’ятидесятницьк
...
Читати далі »
|
Він залишив на Волині палац, повний коштовностей, декілька сіл із понад чотирма тисячами підданих і вирушив у європейські країни спочатку студіювати, а згодом творити високе мистецтво скульптури. Томаш-Оскар Сосновський узгодив своє творче покликання з життєвим світоглядом: "Суспільство зміниться лише тоді, коли людина навернеться до Бога" — і назавжди увійшов в історію світового мистецтва.
...
Читати далі »
|
Хутка Є. К. Негаснуча зоря: сімдесят слав. літ: історія район. преси / Є. К. Хутка . - Володимирець : Володимир. рай. друк., 2015 . - 334с.
Книга Хуткої Єви Кузьмівни – це унікальне дослідження володимирецької журналістки, яке немає аналогів на теренах Рівненщини. Сорок років свого творчого життя авторка віддала рідній газеті «Володимирецький вісник». Праця присвячена 70-річчю виходу в листопаді 1943-го першого номера газети «Кармелюк» (орган Володимирецького підпільного райкому КП(б)У та партизанського загону імені Кармелюка), який і був першопочатком і першооснов
...
Читати далі »
|
Козак Д. Н. Поселення неврів, слов'ян та германців на Стирі / Д. Н. Козак ; Ін-т археології НАН України. – К., 2012. – 264 с.
Наша книгозбірня отримала монографію Дениса Козака «Поселення неврів, слов'ян та германців на Стирі». Дана праця присвячена висвітленню результатів роботи Волинської археологічної експедиції Інституту археології НАН України у 2004-2010 рр. на багатошаровому поселенні на лівому березі р. Стир (Хрінницьке водосховище) в урочищі Шанків Яр під керівництвом Д. Н. Козака. Вона є продовженням книги «Давні землероби Волині» (2004 р.) написаній у співавторстві з Б. А. Прищепою та Б. В. Шкоропадом.
У книзі проаналізовано поселення ранньозалізного часу, що пов'язуються із племенами неврів; поселення поморсько-кльошової культури, носії якої були пращурами слов'ян та германців
...
Читати далі »
|
Никон (Гайдай О. А.; ігумен) Історія Свято-Гєоргіївського монастиря на Козацьких Могилах / Никон (Гайдай О. А.; ігумен). - Івано-Франківськ : Місто НВ, 2015. - 158 с.
Кожна нація має святі місця, де сама земля промовляє про людей, які принесли себе в жертву за свободу народу. Тому будівництво в таких місцях храмів та монастирів відображало не лише прагнення суспільства до духовності, а й ставало втіленням певних ідей, символом історичних подій. Одним з таких меморіальних церковних комплексів є
Свято-Георгіївський чоловічий монастир
на Козацьких Могилах.
Як міцна та неприступна фортеця стоїть свята обитель на острові Журавлиха в с. Пляшева на Рівненщині. Але зовсім не фортифікаційне значення монастиря приваблює своєю історією.
...
Читати далі »
|
Шевчук В. П. Шубків: наша історія жива : історико-краєзнавчий нарис / В. П. Шевчук, Ю. А. Лустюк. – Рівне : Волинські обереги, 2015. – 336 с.
Кожне село має свою неповторну історію. Село Шубків Рівненського району не є винятком.
Автори книги висвітлюють основні аспекти історичного, соціально-гуманітарного, освітнього та культурного розвитку села, розкривають його природно-географічне розташування, походження назви, особливості мікротопоніміки.
Книга вміщує маловідомі сторінки історії та культури села. Її основу склали документи і матеріали Державного архіву Рівненської області, більшість із яких введено до наукового обігу вперше
...
Читати далі »
|
Найвідоміший в українській історії аристократичний рід оповитий багатьма таємницями і деякі з них навряд чи колись будуть розгадані. Можна не сумніватися в тому, що біографії навіть найбільш знаменитих представників фамілії були наповнені яскравими епізодами, про які ми і не здогадуємося: або їх намагалися не афішувати, або ж всі ті свідчення безповоротно зникли чи існують у настільки прихованій формі, що історикам годі їх розтлумачити. Що вже казати про пращурів славетних князів на Острозі!
...
Читати далі »
|
«
1
2
...
20
21
22
23
24
...
31
32
»
|