Пшеничний М.Стріляли в правду, молодість, красу! : до 75-річчя енкаведистських злочинів у Дубенській в’язниці в червні 1941-го / М. Пшеничний. – Вид. 2-ге, допов. – Дубно, 2017. 20 с.
Під назвою «Стріляли в правду, молодість, красу!» побачила світ книга документалістики українського письменника та краєзнавця Миколи Пшеничного, приурочена 75-річчю енкаведистських злочинів у Дубенській в’язниці в червні 1941-го року. Кілька років письменник Микола Пшеничний очолював тимчасову контрольну депутатську комісію Дубенської міської ради по розслідуванню комуністичних злочинів на Дубенщині у 1939-1941, 1944-1950-х роках. Спільно із колегами-просвітянами, однодумцями-краєзнавцями було зібрано сотні неспростовних, вражаючих матеріалів – як з України, так і з-за кордону.
...
Читати далі »
|
Пшеничний М. Для Дубна, для Волині, для України, або Канва до вишиваного портрета Ігоря Лозов’юка: повість-есе. – Вид. 2-ге. – Дубно, 2017 . – 40 с.
Ім’я Ігоря Лозов’юка з міста Дубна яскраво увійшло в літопис краєзнавчої справи на Рівненщині. Це видання присвячується 100-річчю від дня народження випускника Дубенської гімназії. Він був прекрасним краєзнавцем, невтомним науковцем, етнографом, публіцистом, бібліографом, філателістом, нумізматом, фольклористом, фотографом, художником, педагогом, дисидентом, сталінським політв’язнем, лауреатом просвітянської премії імені Грицька Чубая. Як зазначає письменник Микола Пшеничний у своїй книзі «Для Дубна, для Волині, для України, або Канва до вишиваного портрету Ігоря Лозов’юка» він міг стати видатним вченим або релігійним діячем, проте безбожна комуністична система поламала-понівечила його долю.
...
Читати далі »
|
Кралюк П. Марево революції / П. Кралюк. – Тернопіль : Навч. кн. – Богдан, 2017. – 304 с.
Автор книги «Марево революції» Петро Кралюк - перший проректор Національного університету «Острозька академія», відомий публіцист і автор популярних художніх творів, доктор філософських наук, профессор. У своєму дослідженні автор аналізує саме поняття «революція», те, як воно розглядається в західній гуманітаристиці. Ми звикли швидше до радянського чи марксистського розуміння революції. Що це обов’язково є оновлення, зміна. У сучасній західній гуманітаристиці дивляться дещо інакше: вказують на те, що неконституційні зміни (революція передусім трактується як неконституційні зміни) не обов’язково ведуть до позитивних соціальних змін.
...
Читати далі »
|
Бульба-Боровець Т. Документи. Статті. Листи / Т. Бульба-Боровець. – Київ : ПП Сергійчук М. І., 2011. – 816 с.
«Ой не журися, рідная мати,
Ще нам не кінець, -
За рідну волю кличе до бою
Бульба-Боровець».
(Семен Лантух-Кандиба)
Серед відомих діячів визвольного руху України ХХ століття виділяється постать Тараса Бульби-Боровця. Його військова діяльність як представника Уряду Української Народної Республліки у екзилі – невід’ємна частина історичного процесу утвердження Української Держави.
Він був легендарним лідером у роки Другої світової війни, творцем перших військових загонів УПА. Однак його внесок у національно-визвольні змагання українського народу ще й досі належним чином не поцінований.
...
Читати далі »
|
|