У кожної епохи й у кожного народу – свої герої. Одним із таких великих українців був
Борис Григорович Возницький
- видатний музейник ХХ століття, рятівник забутого мистецтва, директор Львівської галереї мистецтв, академік Української академії мистецтв, член Ради з питань збереження національної культурної спадщини, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (JCOM) от UNESCO.
Народився
16 квітня 1926 р. в с. Ульбарів на Рівненщині. Загинув 23 травня 2012 року в автокатастрофі.
Заслуги:
Врятував від забуття близько 36 000 витворів мистецтва, зокрема роботи Б. Торвальдсена, М. Альтомонте, Йогана Пінзеля, відновив для туристів замки так званої «Золотої підкови» Львівщини
...
Читати далі »
|
Автор, німець Томас Бруссіґ (Thomas Brussig), мабуть, не цілком годиться на цю роль: він – не футбольний фанат, і це було жорстоким розчаруванням для однієї української журналістки, яка брала у письменника інтерв'ю під час його візиту до Києва. Підтримувати розмову про футбол Бруссіґ виявився не в змозі. Однак це не завадило йому написати книжку, в якій вся історія людства - головним чином рідної Східної Німеччини - виявилася преломленной через історію великих матчів.
"Як хлопці стають чоловікамі, або чому футбол" – це театральний монолог,
...
Читати далі »
|
До річниці визволення України від німецьких загарбників пропонуємо згадати роман Олеся Гончара «Прапороносці».
«
Прапороносці» - роман – реабілітація українського народу, твір, який відкривав іншим народам правду про внесок солдатів-українців у перемогу над фашизмом. Олесь Гончар рано усвідомив складність життя і смерті під фашистською окупацією. Він б
...
Читати далі »
|
Ярмолюк Л.П. Ціна віри та свободи : документально-історичний, біографічний нарис: присвячується 115-й річниці від дня народження в’язня ГУЛАГу, сповідника ХХ ст., протоієрея Григорія Івановича Невірковця (1902-1981)/ Л. П. Ярмолюк. - Рівне: Волин. обереги, 2017. – 128 с.
У книзі «Ціна віри та свободи» автор висвітлює через призму однієї родини з Великої Волині ціну віри, волі та свободи у боротьбі за незалежність рідної держави, її церкви; роль української інтелігенції, духовенства, простих громадян у національно-визвольній боротьбі нашого народу та закликає не забувати про потужні репресії ХХ століття, які влада чинила проти власного народу. У складних умовах визвольної духовно-національної боротьби носіями прогресивних ідей і провідниками народу стали кращі представники православного духовенства. На Волині це з особливою яскравістю проявилось у 40-х роках минулого століття, коли душпастирі творили Українську церкву, допомагали своєму народові будувати незалежну Україну. Отець Григорій Невірковець – це приклад жертовного пастирського служіння.
...
Читати далі »
|
Самчук В. Свічі моєї не гасіть : вибране / Вікторія Самчук. – Рівне : Волин. обереги, 2017. – 208с.
Шановні користувачі. Вашій увазі пропонується третя збірка творів Вікторії Самчук, до якої увійшли вибрані поезії та проза з двох поетичних книг «Каркаде» і «Тобі емоції справжні», а також твори, які друкуються вперше.
Рівненська поетеса пішла з життя 29 січня минулого року. У 13 років після смерті мами вона захворіла на цукровий діабет, який у 27 років призвів до втрати зору та інвалідності I групи. Поетеса проживала у місті Здолбунів, брала активну участь у громадському житті краю, була членом ради ВП Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії», учасницею літературного об'єднання «Поетарх».
...
Читати далі »
|
|