Правдива любов історика до своєї Вітчизни
може виявлятися лише в суворій повазі до правди
Микола Костомаров
Автор книги
«Минувшина Рівненщини – далека і близька»
журналіст і краєзнавець
Чеслав Хитрий
відкриває маловідомі факти багаторічної давності, вперше знайомить з працями польських авторів, зокрема 20-30-х років ХХ століття, прагне осмислити та висвітлити важливі сторінки минувшини ріднокраю, проблеми культури, непрості людські долі.
...
Читати далі »
|
Коли життя дає тріщину і хитається світ - це привід зупинитися й відшукати точку опори в годину зневіри. Він залишає дружину, роботу, місто, змінює середовище, втікаючи від себе колишнього. Та чи можна звільнитися від свого минулого? І яка ціна цього звільнення? Він зустрічає жінку, яка здатна згоїти рану й зцілити його серце. А чи можуть вони бути разом?
Коли людина далеко від батьківщини, серце її сповнюється болісної туги, що зветься ностальгією. Але як бути, коли гнаним блукальцем відчуваєш себе на рідній землі? Коли одного разу раптом зникає точка опори й ти зазнаєш лихої зневіри та краху надії? Залишивши своє звичне життя, Микола приходить до розуміння, що іноді треба пройти через внутрішню порожнечу... щоб стати собою.
«Ностальгія»
...
Читати далі »
|
Вікторія Амеліна зі Львова не належить до відомих імен молодої української прози. ЇЇ дебютний роман, що з’явився друком у видавництві «Дискурсус» одразу ввійшов до числа помітних прозових подій 2014 року, принаймні, так про книжку говорять чимало колег-письменників, рецензенти. Немає сумніву - секрет такого доволі гучного дебюту – це те, що книжка, зокрема, й про Майдан. Але плюс в тому, що Майдан зображено не «попсово» і саме Майданом роман далеко не обмежується й не вичерпується.
...
Читати далі »
|
Городищенські ретроспекції/упоряд. Н. Диб’як. – Рівне: Волин. Обереги, 2015. – 416 с.: іл.
Нещодавно фонд відділу акумуляції краєзнавчих документів та бібліографії поповнився краєзнавчим виданням Рівненщини - книгою «Городищенські ретроспекції». Яка побачила світ у видавництві «Волинські обереги». Упорядник, автор історико-краєзнавчого нарису письменниця Неоніла Диб’як пропонує увазі читачів дослідження історії сіл та хуторів Городищенської сільської ради Рівненського району Рівненської області з прадавніх часів до наших днів. В основу книги лягли відомості документів архівних фондів, наукових джерел, спогади очевидців.Картини минулого села розгортаються на масштабному тлі сповненої величі і трагізму української історії. Українське село … Його буття впродовж усієї історії сповнене особливої суспільної ваги і духовної харизми.
...
Читати далі »
|
|