Вересень 1895 в Нью-Йорку… Шість років минуло з тих пір, як Тоні Петросіно, 14-річний італійський іммігрант, скористався можливістю стати фотографом. Тепер його сестрі Анджеліні виконується 14 років. Їй хотілося б більше освіти, але тато наполягав, щоб вона працювала повний робочий день. Завжди допомагаючи матері, Джина починає шити одяг у магазині Садовського. Робота важка, але коли її друг Розі приєднується до неї в магазині, і вони стають друзями, зароджується дух свободи, якому неможливо протистояти. Стильний одяг та виїзди до танцювальних залів - це не тільки забава, але й спосіб відокремлення від устоїв Старого Світу, яким слідують їхні батьки…
...
Читати далі »
|
Збірка оповідань
Андрія Любки «Кілер»
– його прозовий дебют.
Тексти читаються легко. Мало кому вони здадуться нудними, ще менше буде тих, хто не погодиться. Убивство, зрада, розпач – це апріорі драматично і не треба вишукувати бозна-чого.
...
Читати далі »
|
Пшенична Л. А. У сяйві соняхів. – Хмельницький : Видавець ФО-П Стасюк Л. С., 2018. – 104 с.
Збірка віршів «У сяйві соняхів» складається із трьох розділів: «Чорні соняхи», «Відлуння голосу», «Моє королівство». Кожен із них може бути окремою одиницею. В цілому – спроба осмислити складнощі та виклики нашого сьогодення – від Іловайської трагедії через голоси видатних сучасників і пророків до спроби осягнути красу і довершеність Божого творіння. Тривожить поетесу одне з найболючіших питань – «чому по різні боки правди постала війна? Одна у нас Вкраїна – мати, одна!» («Роздуми солдата»). Людям, чиї душі зранила війна, хто «спивав з чорних соняхів роси», присвячені вірші «Прощання слов’янки», «Кує зозуля». Наскрізний мотив усіх поезій першого розділу збірки – материнська тривога за рідну землю, за долі дітей, прагнення миру – молитва за Україну.
...
Читати далі »
|
|