Хутка Є. Живу тобою, мій рідний краю. Культура Володимиреччини в особистостях. Погляд крізь роки / Є. Хутка. – Володимирець, 2019. – 216 с.
Дане літературно-краєзнавче видання – це підбірка авторських журналістських матеріалів Єви Хуткої, яка нещодавно вийшла друком у Володимирці на Рівненщині. Це вже третя книга письменниці з Володимирця і присвячена вона митцям Володимирецького району.
Автор видання Єва Хутка – журналістка, член національної спілки журналістів України з 1977 року. Єва Кузьмівна Хутка народилася у Володимирці на Рівненщині.
...
Читати далі »
|
Остапук В. П. Здолбунів / В. П. Остапук. – Луцьк : ФОП Гадяж Ж. В. друкарня Волиньполіграф, 2019. – Ч. 1. Від перших поеселенців до Української революції 1917-1921 років. – 240 с.
Книга присвячена історії міста Здолбунова від часів перших переселенців до закінчення Української революції 1917-1921 років. Науково-краєзнавче видання базується на широкому спектрі архівних документів, публікацій сучасних істориків та дослідників попередніх поколінь. У праці використано пласт документів, що зберігаються у державних архівах та краєзнавчих музеях Рівного та Луцька, а також низку документів та фото, що перебувають у родинних зібраннях і приватних колекціях.
...
Читати далі »
|
«Зірки над містечком» -
книга-альбом рівненського колекціонера
Бориса Резніка
, до якого увійшли історичні нотатки про життя єврейської громади Рівного в період до Другої світової війни, та живописні роботи дев’яти рівненських художників. Цей мистецький альбом присвячений різноманітним сторінкам життя людей, які впродовж багатьох століть складали духовне багатство нашого краю, формували його цінності, а також просто жили, працювали, творили, святкували.
До видання увійшли півсотні робіт рівненських художників: Юрія Сав’юка, Олександра Самчука, Івана Жилки, Олександра Гурістюка, Миколи Годуна,
...
Читати далі »
|
Гайдук І. Басівкутські Костецькі (1765-2018) / І. Гайдук. – Рівне : Видавець О. Зень, 2019. – 200 с.
Нам усім потрібна своя держава. Міцна, незалежна, здатна захистити себе від зазіхань наших недругів. Для того, щоб розібратися, чого ми прагнемо – потрібно знати походження, історію та родинні зв’язки родів та сімей. Не знаючи минулого, неможливо розібратися в майбутньому.
Книга І. Гайдука «Басівкутські Костецькі» - це дослідження автора історії родини басівкутських Костецьких, починаючи з 1765 і до 2018 року – більше як за два з половиною століття. Це склало десять поколінь.
...
Читати далі »
|
Рудницький А. Розвиток містобудування на території західних областей України: монографія / А. Рудницький. – Львів: Ліга-Прес, 2018. – 332 с.
Книга видатного українського архітектора, доктора архітектури Андрія Марковича Рудницького “Розвиток містобудування на території західних областей України” про містобудівельне мистецтво на теренах західних областей, зокрема на Волині, Рівненщині (16 – 18 століття).
Друга половина 16 століття – перша половина 17 століття – новий етап у розвитку архітектури та містобудування на українських землях.
...
Читати далі »
|
Рожко В. Втрачені православні святині західної історичної Волині 1944-1988 рр. / В. Є. Рожко – Луцьк : Волин. обл. друк., 2019. – 352 с.
Книги історика, архівіста Володимира Рожка знані далеко за межами України. Десятки книг автора об’єднані однією релігійного, духовного життя краю, однією великою любов’ю до України.
Книга В. Рожка «Втрачені православні святині західної історичної Волині 1944-1988 рр.» вийшла вже після відходу автора з цього життя.
...
Читати далі »
|
Жив’юк А. Антон Олійник: нескорена мрія: наук.-док. вид./А. Жив’юк; Міжнар. економ.-гуманітар. у-т ім. акад. С. Дем’янчука.- Рівне: Дятлик М., 2019. – 312 с.
Надзвичайно цікава історія про людину-легенду, українського повстанця Антона Олійника (1926-1967 рр.) на псевдо «Індус», уродженця хутора Березина, що належав до села Друхів (нині Березнівський район) Рівненської області, який здійснив три успішні втечі з найвідоміших гулагівських таборів – Волголагу, Мінлагу, Дубравлагу.
...
Читати далі »
|
Повстанська ватра: літ.-худож. альм. Вип. 1 / голов. ред. Т. Більчук. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 96 с.
Книга складається з двох частин візуальної і текстової. Візуальна частина містить роботи українських художників у різних жанрах. До текстової частини видання увійшли поетичні і прозові твори та статті, які стосуються найважливіших аспектів життя нашої держави.
Ідея такого видання належить художнику, письменнику, журналісту, лицарю ордену Героїв Небесної Сотні Тарасові Більчуку, який окреслив основну мету, як спробу осмислення патріотизму XX-XXI ст. у діалозі з художниками, скульпторами, письменниками, які спостерігали, передбачували зміни в житті України.
...
Читати далі »
|
Терейковська С. Небесна сотня. Життєписи / С. Терейковська. – К. : Національний музей Революції Гідності, 2018. - Кн. 1. – 432с.
Перший том трикнижжя можна назвати документально-публіцистичним мартирологом Героїв Небесної Сотні. Його створила Світлана Терейковська, філолог, педагог, публіцист, волонтерка, активна учасниця Революції Гідності. У нарисах-життєписах – яскраві долі 35 побратимів , активістів Євромайдану, які віддали життя заради перемоги демократії та процвітання суверенної соборної європейської України.
...
Читати далі »
|
Іжик М. Волинське дербі: погляд з Рівного (статистика, факти, спогади) / М. Іжик. – Рівне: Волинські обереги, 2019. – 144 с.: іл.
Книга «Волинське дербі: погляд з Рівного» присвячена протистоянню футбольних команд Рівного та Луцька. Термін «дербі» означає спортивний поєдинок між командами з одного міста чи одного регіону, зазвичай вирізняється особливою запеклістю й принциповістю.
...
Читати далі »
|
|