Знакові твори все частіше бачать світ українською. І нехай вони є умовними новинками, бо вперше вийшли раніше, але їх поява на українських полицях важлива: так ми долучаємось до світового літературного процесу, пізнаючи і переймаючи досвід.
Існує багато шляхів досягнення популярності тієї чи іншої книжки. Наприклад, премії, які допомагають зорієнтуватися в книжковому морі новинок, визначаючи кращі серед них.
З виходом книги Бернардо Ачаґа «Мемуари корови» (2017) сучасний український переклад вкотре відсвяткував заслужену перемогу, адже і саме «Видавництво Анетти Антоненко», і перекладач Ярослав Губарєв здобули премію Баскського інституту Etxepare і Laboral Kutxa за переклад твору, написаного баскською мовою.
Книгу Колма Тойбіна «Майстер» (2018) було відзначено Дублінською літературною премією, вона увійшла до короткого списку Букерівської премії, стала романом року за версією газети Los Angeles Times, однією з десяти кращих книг року за версією газети The New York Times.
Збірка оповідань «Земля Загублених, або Маленькі страшні казки» (2017) і її автор відома поетка, Катерина Калитко здобула премію «Книга року ВВС-2017».
Роман Ієна Мак’юена «Амстердам» (2017) – повчальна притча суто шекспірівського формату здобув Букерівську премію.
Названі автори не потребують зайвої реклами, будучи відомими майстрами свого жанру і навіть живими класиками сьогодення. Але дізнатися про які цінності йдеться в пропонованих книгах, читати чи не читати їх, можна зі статті
Бондар-Терещенко І. Топ сучасних книжок, які здобули літературні премії / І. Бондар-Терещенко // Літературна Україна. – 2018. – № 8 (1 берез.). – С. 15.
Підготувала
Л. Малишева
|