Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Березень » 6 » Освіта Естонії - модель для реформ
18:21
Освіта Естонії - модель для реформ

Матат Д. Естонська релігія – це освіта / Д. Матат // Освіта України. – 2017. – 6 лют. – С. 10.

Естонська релігія – це освіта. В Естонії – унікальна традиція, яка підтримує чи не кожна естонська родина: і діти, і навіть дорослі прагнуть підвищувати свій рівень знань.
В оселі майже кожної естонської родини почесне місце займають шафи з книжками. А високі вимоги висуваються як до дітей, так і до школи. Так було завжди.
У 2015 році Естонія отримала високі результати у міжнародному дослідженні PISA за напрямом Science (інтегрований курс природничих дисциплін): країна виборола перше місце в Європі та третє місце серед усіх країн світу. В топі світових лідерів попереду були лише Сінгапур та Японія.
Тести PISA – Programme for International Student Assessment – проходять 15-річні учні у різних країнах світу. Виконуючи їх, вони мають «поєднати» свої знання з усіх шкільних предметів. Рівень знань та вмінь вивчається за трьома основними напрямами : читання й інтерпретація, математика і знання в галузі природничих наук. Мета дослідження – порівняти й узагальнити дані, ця інформація сприятиме підвищенню якості освіти. У 2006 році Естонія вперше взяла участь у PISA. З того часу показники з читання та природничих дисциплін значно покращилися.
До речі, оцінювання якості знань в Естонії проходять не лише школярі. Наприклад, тестування PIAAC (Programme for the International Assessment of Adult Competencies), де досліджувався рівень грамотності з читання й математики серед дорослого населення, об’єднало учасників від 15 до 65 років.
Приблизно 90% дітей в Естонії здобувають дошкільну освіту. Високі вимоги висуваються до рівня освіти педагогів-дошкільників, насамперед це – ступінь бакалавра. У дитсадках є безкоштовна система підтримки малюків – працюють логопеди, педагоги для дітей з особливими освітніми потребами. Надається фінансова підтримка батькам – дошкільна освіта частково фінансується з місцевих бюджетів.
Про досягнення високих результатів в освіті Естонії та про певні кроки, які потрібно було зробити, можна ознайомитись в газеті «Освіта України» за 2017, № 4.


Підготувала бібліотекар Юшкова Н. А.

 

Категорія: Прочитайте журнали | Переглядів: 207 | Додав: Bibliograf | Теги: рейтинг, освіта, якість освіти, Естонія, тести PISA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]