Конина – м’ясо коней, яке використовують для приготування страв. Зазвичай використовується м’ясо молодих коней 2-3 річного віку. М’ясо варять біля двох годин. Конина відрізняється специфічним смаком і є звичайною, але улюбленою стравою у кочових народів
.
Найбільшу харчову цінність, а також ніжність та пахучість є у м’ясі лошат.
Конина завжди була важливою стравою для раціону кочових тюркських та монгольських народів Азії, також як і кисляк молока коней – кумис. На даний час конина найбільш широко вживається в Киргизії, Казахстані та Монголії.
Конина використовується при виробництві деяких сортів ковбас, наприклад – сервелату, для того, щоб придати деякої в’язкості та пружності, а також пікантного присмаку.
Усім відомо, що кінська ковбаса – це делікатес. Міф про паскудний смак конини, який розповсюджений серед європейців, можливо пов’язаний із тим, що в часи відступу із Москви солдати Наполеона їли загиблих коней, використовуючи замість солі і приправ порох, що викликало багаточисленні харчові отруєння.
Серед усіх видів м’яса конина має найбільше повноцінного білку від 20-25%, а також води від 70-74%, жиру від 2,5-5% і золи 1%. Конина містить калій, натрій, фосфор, залізо, мідь, магній, амінокислоти, тіамін, рибофлавін, нікотинамід, вітаміни групи В, А, РР, Е.
Більшість кочових народів давно зрозуміли, що конина є дуже корисною в якості похідної їжі. Саме тому в багатьох азіатських країнах конину продають практично скрізь.
Харчова цінність кінського м’яса дуже висока. На відміну від м’яса інших тварин в конині мало холестерину, що вирізняє її дієтичну цінність.
Кисломолочні продукти коней – кумис, чигян вміщують цілих букет важливих для організму компонентів: молочна кислота, оцтова кислота, антибіотики. Вказані сполуки покращували травлення і перешкоджали шлунково-кишковим захворюванням. Кисломолочні продукти також відновлювали дефіцит важливого для обміну речовин людини вітаміну – аскорбінової кислоти.
Про вирощування, виробництво та використання м’яса конини у різних рецептах для приготування їжі можна дізнатись прочитавши статтю
Конина – необычно и полезно // Мясное дело. – 2013. – № 1. – С. 26-27 та ознайомитись з інтернет-ресурсами:
-
http://cklgroup.ru/ru/konina/
– Конина;
-
http://fermer02.ru/animal/loshad/5388-konina-dieticheskiy-produkt.html
– Конина диетический продукт;
-
http://econet.ru/articles/5348-pochemu-konina-samoe-poleznoe-myaso
– Почему конина самое полезное мясо?
-
http://priyatnogo-appetita.com/kulinarnyi-spravochnik/item/164-konina.html
– Конина в кулинарии;
-
http://yvision.kz/post/175878
– Запечённая конина;
-
http://www.koolinar.ru/recipe/view/91398
– Конина тушеная с хреном и чесноком;
-
http://www.stranamyasa.ru/horsemeat.html
– Конина. Состав и польза конины. Конское мясо.
Підготувала Марія Новікова
|