Розмаїття поглядів сучасних філософів на проблему прав розглядається в даній грунтовній збірці. Сьогодні проблема прав людини стає нагальною після cтоліття панування злочинних тоталітарних режимів, після банкрутства концепції «держави загального добробуту» і після класичних форм війни та насильства. Три виміри прав людини – ліберальні свободи індивіда, соціальні права справедливого розподілу, права політичної участі громадян – в умовах нового глобалізованого світу постають невід’ємними і необхідними.
Філософія прав людини – наріжний камінь реалізації демократичного проекту, котрий своєю чергою є живою матерією суперечностей, антагонізмів, дискусій і мрій. Тому він відкритий для переоцінки та осмислення, що і пропонують автори в цій книзі. Переклад з німецької здійснив Олекса
...
Читати далі »
|
Клименко М. А. Оцінювання стану території міста за показниками сталого розвитку : монографія / М. А. Клименко, А. М. Прищепа, О. А. Брижицька. – Рівне : НУВГП, 2018. – 221 с.
У монографії досліджено проблему впливу природних та антропогенних чинників на розвиток соціо-економічної й екологічної підсистем міста Дубно Рівненської області. Запропоновано методологію оцінювання соціо-економіко-екологічного (СЕЕ) стану малого міста за показниками сталого розвитку. Представлено результати оцінки стану території міста Дубно та обґрунтовано пріоритетні завдання місцевого плану дій з охорони довкілля.
...
Читати далі »
|
Повість «Два маленьких дикуни» відомого канадського письменника і художника-анімаліста Ернеста Сетона-Томпсона (1860—1946) — захоплива й пізнавальна книга про загадковий світ тварин і птахів. Головного героя твору, хлопчика Яна, ваблять закони й таємниці дикої природи. Якось йому випадає нагода провести літо разом з другом у лісі. Хлопці вдають із себе індіанців, живуть за їхніми законами та стають справжніми слідопитами й мисливцями. Життя на лоні природи, у тісній взаємодії з лісовими мешканцями, сповнене неймовірних пригод і дарує героям незабутні враження.
...
Читати далі »
|
«Таємничий садок» є одною із найпопулярніших книг англо-американської письменниці Френсіс Барнет. Виданий 1911-го року він вважається яскравим зразком дитячого роману і описує історію дівчинки Мері Леннокс, яка рано втратила батьків і повертається із Індії до Англії. Батьки мало приділяли уваги своїй доньці, тому вона виросла самотньою та озлобленою, не знаючи як по-доброму та ввічливо ставитися до людей, а також як заводити друзів. Коли вона оселяється у маєтку свого дядька, вона знайомиться із служницею Мартою та її братом. Вони показують їй приклад люблячої родини – діти жили бідно, але щасливо. Мері зустрічає і св
...
Читати далі »
|
|