Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Жовтень » 31 » Знаменні дати і події – 2019
17:29
Знаменні дати і події – 2019

Дати і події, 2019, перше півріччя : календар знамен. дат / Нац. б-ка України ім. Я. Мудрого ; уклад. В. Кононенко (керівник проекту) [та ін.] - Київ, 2018. - № 1 (13). - 120 c.

У пропонованому випуску календаря, який надійшов до нашої книгозбірні, представлено переліки святкових днів та ювілейних дат на перше півріччя 2019 року. Низці ювілейних дат присвячено розгорнуті інформативні статті. 
2019 рік знаменний тим, що Україна святкуватиме 100-річчя проголошення злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в єдину незалежну державу (1919). 
Увазі читачів також пропонуються матеріали щодо видатних творців української держави початку ХХ ст.. – С. Петлюру та його наступника А. Лівицького В окремій статті розповідається про знакову постать сучасного духовного життя нашої країни – Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.
Образотворче мистецтво представлено матеріалами про життя і діяльність видатного українського живописця І. Труша та самобутньої львівської скульпторки Т. Бриж (до речі, уродженки Рівненщини).
За традицією, в календарі широко представлено здобутки майстрів красного письменства. Цього разу опубліковано статті про видатних українських письменників, творців історичних романів – Р. Іваничука та Ю. Мушкетика, вірменського письменника О. Туманяна та класика єврейської літератури Шолом-Алейхема.
Календар уміщує й статті, присвячені іншим славетним діячам науки, культури, спорту.
В календарі на початку розділів, подано цифрові календарі, прислів’я та приказки, вірші українських поетів.
Видання адресовано працівникам закладів культури і освіти, зокрема бібліотек, інформаційних центрів, видавництв.
Завдяки універсальному змісту та особливостям викладу матеріалу календар буде цікавим широкому колу читачів.

Підготувала В. Гуріна

Категорія: Прочитайте журнали | Переглядів: 46 | Додав: Bibliograf | Теги: календаріі, Події, знаменні дати, ювілеї, видатні особистості | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]