Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Травень » 31 » ЗЛОВЖИВАТИ ЦУКРОМ НЕБЕЗПЕЧНО
20:24
ЗЛОВЖИВАТИ ЦУКРОМ НЕБЕЗПЕЧНО

   Цукор, як відомо, здатний різко підвищувати тонус, швидко знімати втому. Але зловживати ним не можна, по-перше, тому, що за різким збудженням нервової системи настає її гальмування, яке зрештою призводить до виснаження, а по-друге, тому, що систематичне перенасичення організму цукром викликає гіперглікемію (підвищення вмісту цукру в крові) і як наслідок — порушення функції підшлункової залози, зниження кислотності .

Надлишок цукру в організмі підвищує також і рівень холестерину в крові, сприяє розвиткові атеросклеротичних змін судин, негативно впливає на діяльність кишечника.

Тільки цукор потрапляє в ротову порожнину людини, слинні залози, які містяться під язиком, просто миттєво всмоктують його. Частина проникає у кров. У цей момент підшлункова залоза отримує сигнал, що в організмі є глюкоза, й починає виділяти молекули гормону... Вони рухаються кров’яним руслом, знаходять цей цукор і транспортують до клітин організму: передусім — до мозку, далі — до м’язів, печінки, а згодом — до інших органів.

Норма споживання цукру для середньостатистичної дорослої людини на день — близько 20 грамів (приблизно три чайні ложки). Для дитини — 10 грамів. Ідеться про цукор у чистому вигляді. Втім, не забуваймо про прихований: у солодкій газованій воді, магазинних соках, цукерках і тістечках міститься значна доза цукру! Тож якщо людина випила склянку солодкої «газованки», то про 20 грамів цукру на день варто забути.

А ви знаєте, в чому небезпека солодощів і чим їх можна замінити? Прочитайте статтю лікаря-дієтолога Оксани Скиталінської Скиталінська О. Зловживати цукром небезпечно / О. Скиталінська // Сільські вісті. – 2016. – № 28 (15 берез.). – С. 4. та ознайомитись із інтернет-ресурсами з даної теми:

Марія Новікова

Категорія: Прочитайте журнали | Переглядів: 221 | Додав: texnik | Теги: цукрозамінники, Цукор, солодощі | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]