Вітаю Вас, Гість
Головна » 2014 » Березень » 12 » Zenon Klemensiewicz. Historia jezyka polskiego.
13:32
Zenon Klemensiewicz. Historia jezyka polskiego.
Історія польської мови Зенона Клеменсевича є фундаментальною роботою з найбільш повного викладу історії польської мови. Автор цього видання, Зенон Клеменсевич, відомий у Польщі мовознавець, професор Ягеллонського університету, член Польської Академії знань і Польської Академіі наук.  Він є автором багатьох досліджень поетичної мови доби польського романтизму, модернізму і позитивізму міжвоєнного періоду. Клеменсевич створив нову класифікацію синтаксичних поєднань в польській мові (Składnia opisowa współczesnej polszczyzny kulturalnej, 1937), розробив безліч підручників для шкіл, співпрацював з редакціями журналу «Język Polski», є упорядником Старопольського словника (Słownik staropolski), Словника мови Адама Міцкевича (Słownik języka A. Mickiewicza). Але найбільш значущою є  його тритомна монографія  «Історія польської мови»Historia języka polskiego), яка вперше вийшла в 1961 рооці, де він представив фундаментальне дослідження історії польської мови від прасловянської епохи до 1939 року.
   
Історія мови представлена в підручник у фоновому історико-культурному режимі, де історія нації тісно переплітається з історією мови. Автор  прослідковує, яку роль відіграє мова в політиці, культурі, релігії в кожній конкретній епосі,  а також згадує і аналізує найважливіші для розвитку мовних пам'яток твори. Читачі, що зацікавлені питаннями еволюції різних мовних форм, знайдуть в монографії коротке дослідження  переінакшення мови з точки зору історії правопису та лексики. Більш допитливі читачі можуть скористатися багатьма посиланнями, які містять характерні цитати з текстів, коментарі полемічних зразків стилю, тощо. 
    
Полегшує
знайомство із  дослідженням різні доповнення та  бібліографія історії польської мови. Ілюстрації та синхронні таблиці розміщені в хронологічному порядку відповідних фактів  політичного і культурного життя Польщі.
знайомство із  дослідженням різні доповнення та  бібліографія історії польської мови. Ілюстрації та синхронні таблиці розміщені в хронологічному порядку відповідних фактів  політичного і культурного життя Польщі.


Klemensiewicz Zenon. Historia Jezyka Polskiego. – Warszawa : PWN, 2009. – 827s.

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 550 | Додав: black | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]