Вітаю Вас, Гість
Головна » 2014 » Вересень » 25 » ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ
17:28
ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

   Під час родинних та інших свят усі побажання, зазвичай, починають із побажання міцного здоров’я, бо вважається: якщо буде здоров’я – решта додасться. Саме тому протягом багатьох століть люди замислювалися: «Як стати здоровими, міцними, як прожити довге щасливе життя?». За свою історію людство пережило чимало радощів і розчарувань, покладаючи надії на різноманітні дивовижні й чарівні еліксири молодості та здоров’я для успішної боротьби з хворобами і старістю. І в міру того, як відкидалися ці міфічні засоби, зростало значення природних чинників, зокрема фізичного руху, тобто фізичної культури. Адже більшість цілителів стародавньої медицини – китайської, індійської, грецької тощо – вважали рух найважливішим засобом оздоровлення.
   Якщо подивитися на життя людини як на фізіологічний процес у єдності з природою і в складі єдиної біосфери планети Земля, то визначаться п’ять головних факторів забезпечення людського здоров’я – це сонце (сонячне світло), повітря, вода, їжа та фізичний рух. Три з цих головних компонентів, тобто повітря, вода і сонячне світло, – компоненти природи. А якщо врахувати, що розвиток і відтворення продуктів для четвертого фактора, тобто їжі відбувається виключно під впливом трьох попередніх, то залишається лише останній фактор – рух, який є нагальною необхідністю забезпечення й збереження здоров’я людини і одночасно фактором найкерованішим її інстинктами та розумом.
    Існує іще кілька чинників забезпечення здорового способу життя, але їхнє застосування тісно пов’язане із зазначеними вище п’ятьма головними факторами. Це, зокрема, загартовування, утримання від різних зловживань, змістовна робота, сон, регулярний активний відпочинок і, можливо, щось іще для кожної окремої людини.
  Про правила ведення здорового способу життя та його основні фактори Вашій увазі пропонуються статті Антосик А. П. Здоровий спосіб життя: головні природні фактори / А. П. Антосик // Дім, сад, город. – 2012. – № 5. – С. 21-23; 2012. - № 6. – С. 28-30 та інтернет-ресурси:

Марія Новікова

Категорія: Прочитайте журнали | Переглядів: 603 | Додав: texnik | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]