Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Вересень » 30 » Здолбунівщина туристична
10:47
Здолбунівщина туристична

Здолбунівщина туристична. – 2017. – 26 с.

У відділ краєзнавчих документів та бібліографії надійшла книга «Здолбунівщина туристична», яка розповідає про унікальний край, відомий своєю природою та культурною самобутністю, де поєднується краса волинських пейзажів з героїчною історією. Здолбунівський район розташований у південній частині Рівненської області. На півночі територія межує з Рівненським районом, на північному сході – з Гощанським, на сході – з Острозьким, на заході – з Дубенським райономи, на півночі – з Тернопільською областю.

Загалом на території району нараховується 73 пам’ятки археології – давньоруські городища, кургани, поселення трипільської культури та шнурової кераміки.

Історично пам’ятними в національно-визвольній боротьбі українського народу є події в урочищі Гурби. У квітні 1944 року під час Другої світової війни в гурбенських лісах відбулася найбільша битва у збройному протистоянні УПА та військ Червоної армії і НКВС. Нині там споруджено меморіальний комплекс «Героям Гурбенської битви» та Свято-Воскресенський Гурбенський чоловічий монастир на Повстанських могилах.

З видання можна дізнатися про пам’ятки культури та історії, однією з яких є славнозвісне Джерело Святого Миколая з джерелами-близнятами у кам’яному гроті. У 19 ст. тут побували українські письменники та поети Іван Нечуй-Левицький, Олена Пчілка, Тарас Шевченко, Леся Українка.

Королевою волинських сіл називають древній Дермань – село, яке відоме далеко за межами рідного краю. Ще на початку 16 ст. Дермань став одним із культурно-мистецьких центрів Волині. Саме з Свято-Троїцьким Дерманським монастирем (пам’яткою культури національного значення), його школою і друкарнею пов’язана діяльність таких видатних осіб як Іван Федоров, Даміан Наливайко, Іов Княгиницький, Мелетій Смотрицький. Прославили Дермань у спогадах, віршах та романах його уродженці Борис Тен (Микола Хомичевський) та Улас Самчук.

Книга дає змогу подивитися на історичну та архітектурну цінність дерев’яних церквов 18-19 ст., що відносяться до волинської школи сакрального зодчества. На території району є чотири музеї: Здолбунівський районний історико-краєзнавчий музей, музеї Уласа Самчука і Бориса Тена в Дерманській гімназії та музей «Історія Свято-Георгієвської церкви та села Кунин».

Усіх, хто цікавиться історією рідного краю запрошуємо до знайомства з книгою у Рівненську обласну універсальну наукову бібліотеку.

Інна Козюхно

Категорія: Прочитайте про Рівненщину | Переглядів: 24 | Додав: kraeznavzi | Теги: Джерело Святого Миколая, Дермань, пам'ятки культури, Здолбунівський район, урочище Дівоча гора, урочище Гурби | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]