Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Листопад » 17 » Захват і біль битви. Перша світова у 211 епізодах
17:38
Захват і біль битви. Перша світова у 211 епізодах

  «Літо було чудесне, мало стати ще чудеснішим. Ми всі безтурботно дивилися в майбутнє. Пам’ятаю, як напередодні від’їзду я йшов у Бадені з одним з приятелем виноградниками. Тоді старий виноградар сказав нам: «Такого літа, як це, давно вже ми не бачили. Якщо воно мине так само, вино ми отримаємо як ніколи. Це літо люди запам’ятають надовго!» Але не знав старий чоловік у своїй блакитній куртці винороба, якими пророчими виявилися його слова».[

Стефан Цвейг
«Вчорашній світ»
1942


 

Ця книга – про Першу світову війну. Але не про те, що  це була за війна – не про її причини і події, закінчення та наслідки,  а про те, яка це була війна. Мене цікавили не так факти, як люди, не так хроніка, як враження, переживання і настрої. Я намагався реконструювати не хід подій, а світ переживань.                                 

Автор цих рядків – шведський історик, археолог, філософ Петер Енглунд. Його нова книга – «Захват і біль битви. Перша світова у 211 епізодах» -  про Першу світову війну, яка заснована на щоденниках і спогадах її учасників. Кожен із дев’ятнадцяти абсолютно різних людей з обох боків конфлікту розповідає про ту війну, що зазнав особисто, зокрема: багатодітна американка, яка влітку перебувала в маєтку в Польщі; датський пацифіст, мобілізований до німецької армії; російська медсестра; австралійка, яка приїхала на своїй вантажівці до Сербії, щоб служити в армії шофером; російський офіцер; німецький матрос; шукач пригод, латиноамериканець, від якого відмовляються всі армії, крім османської; французький дипломат та ін.  Петер Енглунд показує, як настрій і сприйняття війни людиною змінюються від захоплення та ентузіазму до тотального страху і ненависті... Саме в Першій світовій війні беруть початок усі жахіття, що відбуваються у світі в XX столітті. Про цю війну мало згадують, про неї мало що відомо. І книга «Захват і біль битви. Перша світова у 211 епізодах» заповнює цю прогалину.

Тихова О.

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 228 | Додав: читалка | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]