Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Січень » 24 » Володимр Лис "Камінь посеред саду"
15:52
Володимр Лис "Камінь посеред саду"

   Володимир Лис - сучасний український прозаїк, багаторазовий лауреат щорічної книжкової премії «Коронація слова», автор таких популярних романів як «Соло для Соломії», «Століття Якова» та ін., що викривають радянську владу і описують життя простих сільських жителів, написав зовсім несподіваний роман.  ?

 Кажуть, що тільки у вкрай екстремальних випадках хірург здатен провести операцію самому собі. Щось схоже маємо й тут. Розслідування обставин, що призвели до вбивства, самогубства чи інсценізації смерті Андрія Трояна у романі проводить... він сам. Та не лише в цьому незвичність твору, що його автор визначає, як "внутрішній детектив".

«Камінь посеред саду» - це містична, позбавлена гостросоціального характеру історія. Сюжет книги досить розмитий. У розпливчастих акварельних тонах перед нами вимальовуються епізоди з життя інженера-конструктора Андрія Трояна. Виходець із села, який отримав диплом інженера, він животіє на куцу зарплату з туманною перспективою отримання квартири в місті Лучеськ. Одружений з миловидною, але дуже вимогливою Магдою, чиї причіпки лише додають гіркоти в і так не зовсім солодке життя. Що пішло не так? Чому він не став успішним? Він - подавав великі надії в інституті, але зараз «просиджує» штани в державній організації, що займається лише ремонтами, але не новими проектами. Володимир Лис вибрав меланхолійний тон твору, повністю підпорядкувавши йому весь сюжет.   

 Глибоке проникнення в душевний стан людини, яка намагається змінити свою долю, вийти із зачарованого кола, яке хтось збудував, пошуки героєм сутності свого "я", яке вперто розщеплюється на болючі, ще теплі скалки, його доторки до чужих - жіночих і чоловічих - доль, хірургічний розтин характеру і характерів неминуче приводять до запитань, які поставить собі читач. Одне з них, адресоване всім: чи готові ви підняти таємничий камінь, який лежить у вашому саду? 

А. Хамедюк

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 170 | Додав: art | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]