Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Липень » 25 » Володимир Петрів: особистість поза правил
17:30
Володимир Петрів: особистість поза правил
 
Липківська А., Загурська Е. Володимир Петрів: особистість поза правил / А. Липківська, Е. Загурська // Український театр. - 2013. - № 3. - С. 14-17 
  "Хороший актор - поганий режисер", "хороший актор - поганий керівник". У театральному світі це практично аксіоми. Але останніми роками у нас побільшало винятків з цих, здавалося б, непохитних правил: А. Бакіров, О. Ковшун, С. Жирков... Ще одна харизматична постать у цьому ряді - Володимир Петрів, народний артист україни, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка за роль Богдана Хмельницького у "Берестечкові" за Ліною Костенко (разом з режисером вистави Олександром Дзекуном), директор-художній керівник Рівненського обласного академічного українського музично-драматичного театру. Акторський "бекграунд" визначає і його режисерські авторитети.
 Рівненський театр своєю афішею останніх років виділяється з-поміж інших обласних театрів завдяки розмаїттю імен авторів (окрім М. Мак-Донаха, В. Распутіна та Л. Костенко, це також В. Шекспір, В. Гюго, М. Гоголь, М. Кропивницький, М. Коцюбинський, М. Йорданов, В. Винниченко, Г. Запольська, Б. Нушич, Р. Шиммельпфеннінг, О. Арбузов, Г. Горін) та постановників (активно працюють не лише штатний режисер О. Олексюк, але і О. Дзекун, С. Павлюк, В. Денисенко, І. Борис). Серед "ексклюзивних" експериментів, на які на місці Петріва мало би хто наважився - костюмований відомим модельєром О. Залевським "Вишневий сад" А. Чехова та "Калігула" А. Камю. " Не можна сидіти лише на тому, що вже колись було, або є всюди. Треба шукати нове, треба пробувати - вважає Володимир Юліанович. - Можна витратити сотні тисяч - і вистави не станеться, а можна з одним стільцем на сцені зробити хорошу виставу".
Запропонована стаття - це неспішна розмова журналістів з Володимиром Петрівим про театр, акторів, нові вистави, пошук гарних режисерів та вимоги сучасного глядача.         

Категорія: Прочитайте про Рівненщину | Переглядів: 467 | Додав: art | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]