Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Березень » 28 » Володимир Лис. Століття Якова.
13:11
Володимир Лис. Століття Якова.
Володимир Лис - волинський журналіст, драматург і прозаїк. Народився 1950 року на Волині - в регіоні, де ще в ті часи діяла УПА. Він є автором радіоп'єс, працює в газеті. Роман "Століття Якова" здобув Гран-прі конкурсу "Ґранд-Коронація" в рамках конкурсу рукописів "Коронація слова" в 2010 році. В журі того конкурсу була письменниця Оксана Забужко, яка написала в передмові до роману: "Направду добра книжка".                
   Володимир Лис не побоявся звернутися до ніби немодного сьогодні жанру родинної саги, більш того, написав роман майже реалістичний - психологічно дуже переконливий. Виявилося, що якраз реалістична розповідь про людину у вирі реальної історії - одна з найбільш захопливих книжок, з-поміж написаних в Україні за останні роки.
Поліський селянин Яків таки доживає до столітнього ювілею, і в його біографію вмістилася і велика любов, і тяжкі втрати, й невідпокутні помилки, й страшні небезпеки. Якраз на долю його покоління українська історія припасла таки дуже виснажливі випробування. Велика Історія сама непроханою приходила на обійстя галицьких і наддніпрянських селян, пускаючи з димом хати, розлучаючи сім'ї, вбиваючи невинних дітей... Попри все, Яків Платонович до глибокої старості не втратив здатності любити, не розгубив живого інтересу до мінливого довколишнього світу, не розучився допомагати тим, кого вважає слабшим за себе. Володимир Лис майстерно вписує інтимну біографію героя у велику історію. Так що "Століття Якова" - це й розповідь про кохання, і соціально-психологічна драма і просто захопливий, насичений несподіваними поворотами сюжет, який не може залишити читача байдужим.

 

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 811 | Додав: читалка | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1  
Мені дуже сподобалась книга, я взагалі в захваті від цієї людини,його кругозору

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]