Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Липень » 6 » Воєнне мистецтво Давньої Русі
15:12
Воєнне мистецтво Давньої Русі

   Котляр М. Ф. Воєнне мистецтво Давньої Русі / М. Ф. Котляр. - К. :  Наш час, 2011. - 280 с.

   До уваги як фахівців, істориків, археологів, так і широкого кола читачів, котрі прагнуть якомога більше дізнатися про давньоруське минуле народів Східної Європи та цікавляться воєнною історією східних слов`ян, пропонуємо книгу Миколи Котляра «Воєнне мистецтво Давньої Русі». Написана у формі нарисів живою популярною мовою, книжка відомого фахівця з історії Київської Русі охоплює широке коло тем військової справи і воєнного мистецтва XII—XIII ст., більшість яких не знайшли достатнього відображення в науковій літературі: склад і комплектування війська, стратегія і тактика, князі-полководці й воєводи, найманці, союзники і противники, бойові й похідні порядки давньоруського війська тощо. Розглянуто також стратегію оборони державних рубежів, фортифікації міст і замків, облогові й захисні знаряддя. Розрахована на істориків і археологів, а також на студентів і всіх тих, хто цікавиться воєнною історією східних слов’ян.

   Варто також зауважити, що видання є першим в Україні, що розкриває практично усі аспекти військової справи у Давній Русі: формування княжих армій, особливості тактико-стратегічних дій у війнах з різноманітними супротивниками (від кочових племен до монголів та центральноєвропейських армій), характер озброєння та обладунків, розвиток оборонної архітектури й прийоми оборони і облоги твердинь.

    Захоплюючий текст підтримує надзвичайно інформативний ілюстративний ряд. Крім більш-менш відомих фотографій музейних експонатів та репродукцій мистецьких творів, у книзі є також сучасні реконструкції комплексів давньоруського озброєння (мальовані та виконані у матеріалі й фотографовані) і подані у вигляді ефектних малюнків схеми битв та бойових порядків давньоруської армії різних історичних періодів.

Анжела Хамедюк

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 315 | Додав: art | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]