Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Травень » 13 » Відіадхар Сураджпрасад Найпол. «Будинок для містера Бісваса»
18:31
Відіадхар Сураджпрасад Найпол. «Будинок для містера Бісваса»
                                      
Відіадхар Сураджпрасад Найпол - тринідадський та британський письменник, нобелівський лауреат в області літератури 2001 року. Народившись на далекому острові Тринідад, він зумів досягти великих успіхів на письменницькій ниві та у громадському житті, а також одержати визнання в усьому світі. Його твори, що розповідають про життя в країнах третього світу, здобули чималу славу в Європі і принесли вагомі літературні нагороди, такі як Букерівська  і Нобелівська премія в галузі літератури. Його заслуги були визнані як пересічними читачами, так і представниками культурної  політичної еліти - у 1990 році королева Великобританії Єлизавета II посвятила Найпола в лицарі, а європейська преса охрестила його одним із найскандальніших авторів. В Україні ім'я Найпола стало відомо широкій громадськості тільки після вручення йому найвищої нагороди Нобелівського комітету.  Його літературна творчість складається в основному з романів та повістей, а також документальних нарисів.                                                                    
   У 1961 році у світ вийшов роман «Будинок для містера Бісваса»,  який, завдяки гумору й майстерності опису буденного життя, критики  відразу назвали шедевром. У центрі  уваги твору  - люди і країни, які щойно звільнилися від колоніальної залежності. У цій трагікомічній історії постає проблема самовизначення й прагнення до незалежності у індійських брамінів, що населяють Тринідад. За визначенням самого автора, головний герой роману багато в чому схожий на його батька, професійного невдахи, який все життя мріяв стати письменником, але не репортером, що стрибнув вище місцевої газети. Реальний Найпол-Старший не заперечував проти покликання сина. За приклад для наслідування  він ставив класиків і рекомендуавав імітувати їхній стиль і манери написання.  

           
   Твір "Будинок для містера Бісваса" переведено кількома мовами світу. Бажаючих насолодитися  повним авторським текстом роману англійською мовою, запрошуємо у відділ обслуговування документами іноземними мовами. (Naipaul V.S. A House for Mr.Biswas.- NY, 2000. - 463 p.)

 

Переглядів: 463 | Додав: black | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]