Вітаю Вас, Гість
Головна » 2019 » Вересень » 26 » Від інсурекції Костюшка до 1830 р. Поляки на Правобережній Україні: від міфів до фактів
13:05
Від інсурекції Костюшка до 1830 р. Поляки на Правобережній Україні: від міфів до фактів

Знищення Речі Посполитої внаслідок трьох її поділів наприкінці XYIII ст. відбувалося в умовах входження світової історії в період Нового часу. Подальші процеси, що охопили Європу впродовж XIX ст., характеризуються першочергово як боротьба народів за своє національне самовизначення та самоствердження. Роз’єднані народи виборювали й зрештою здобули об’єднані національні держави, а чисельні народи через свої рухи національно-культурного відродження – заявляли про власну самобутність. Поляки в цих процесах стояли дещо осібно, адже в них ішло змагання поміж двома проектами – шляхетсько-аристократичним та національно-демократичним. Згідно з цим проектом, прагнули відродити щойно втрачену станово-шляхетську республіку без жодних суттєвих змін у ній, за іншим проектом – намагалися поширити національно-польське усвідомлення на усі верстви суспільства й таким чином, заручившись підтримкою національно-свідомого селянства й міщанства, видобувати громадянське польське суспільство.

У виданні висвітлено окремі сторінки історії поляків і розвиток польського визвольного руху на Правобережній Україні від повстання під проводом Тадеуша Костюшка до 1830 р. Розкрито долю окремих його учасників. Автори колективної монографії репрезентували українські наукові установи та вищі навчальні заклади Києва, Львова, Білої Церкви, Вінниці, Луцька, Хмельницького, Умані, а також польських науково-освітніх інституцій Варшави й Ченстохови.

Тихова О.

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 39 | Додав: читалка | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]