Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Червень » 15 » Васильченко В. «Gaudeamus», виконаний смертю
17:16
Васильченко В. «Gaudeamus», виконаний смертю

Загадковi вбивства, якi здавалось би неможливо розкрити, але для Богдана Лисицi немає нічого неможливого, коли справа стосується злочинів. Ще один роман В. Васильченка, не менш цiкавий за прочитанi – ««Gaudeamus», виконаний смертю». Роман дуже сподобався. Автор умiло будує цікавий сюжет, захоплюючи читача своєю інтригою. А для читача це дуже важливо. Як читач, отримала справжню насолоду. Книга наповнена життєвим оптимiзмом. Привабливою стороною детектива В. Васильченка є місцевий колорит. Особливу роль у побудові детективного сюжету грає деталь. Це не просто життєва подробиця, а деталь-прикмета, упредметнений слід дії (ритуальний перстень Ордену абскондитiв, ритуальний кинджал, бiла ексклавина). Роман читається легко й не відпускає, поки не з’ясуєш усе, що мусиш з’ясувати.

   Сам початок роману автор дає в детективному дусі: «Франсуа обережно вiдчинив дверi спальнi герцога Наваррського, усi думки посилаючи Всевишньому. Просив тiльки про одне: щоб уберiг вiд жодного небажаного звуку. Хоча вдень, дочекавшись нагоди, вiн рясно змастив петлi та кiлька разiв спробував. Дверi тихо й плавно подалися. Не скрипнувши. Не рипнувши. Це пiдбадьорило. I Франсуа вже не сумнiвався, що у нього все вийде».
   Подiї роману вiдбуваються в мiстi Париж. Герой приїхав на мiжнародну конференцiю. Її проводив давнiй приятель Лисицi, професор Нової Сорбонни Антуан Робер. Конференцiю присвячено сiмдесятирiччю з дня народження Патрiка Беккереля, автора роману «Серце пiд мантiєю». Саме цiкаве розпочалось вже в перший день конференцiї. Мсьє Бертьє (один з учасникiв конференцiї) на столi в своєму номерi знайшов ритуальний перстень Ордену абскондитiв. Такий перстень «Великий Магiстр» завжди таємно присилав ворогам i зрадникам. Того, хто отримував цей «подарунок», потiм знаходили мертвим, заколотим ритуальним кинджалом. На зовнiшнiй частинi перстня – напис «Qui seminat mala, metet mala». «Хто сiє зло, той пожинає зло». На наступний ранок i перше вбивство. Хто ще отримав цей перстень, i загинув, хто отримав i не загинув, яке вiдношення мають всi подiї до Патрiка Беккереля можна дiзнатись, прочитавши роман.

 Петрук  І.

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 405 | Додав: читалка | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]