Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Травень » 30 » Уміння, яке допоможе бути успішним
16:58
Уміння, яке допоможе бути успішним

Про коефіцієнт інтелекту (IQ), мабуть, знають усі. А чи чули ви про емоційний інтелект (EQ)? Це досить нове поняття. Уперше його описали дослідники Джон Меєр та Пітер Селовей наприкінці 20 ст. Вони виокремили чотири його складові: «перший пов’язаний з тим, як ми оцінюємо та виражаємо емоції, другий – що про них знаємо, третій – як ними керуємо, четвертий – як на основі їх приймаємо рішення». На Всесвітньому економічному форумі у Давосі EQ був внесений до 10-ти найбільш важливих умінь, якими необхідно буде володіти успішній людині у 2020 році.
То що ж таке EQ? «Емоційний інтелект – це здатність розпізнавати свої емоції, а також адекватно реагувати на емоції інших». EQ дозволяє краще розуміти наміри інших людей, їх мотивацію та бажання, формує вміння керувати своїми емоціями для вирішення практичних завдань, поліпшує комунікативні зв’язки та соціальну адаптацію людини. В наш час набув популярності вислів: «IQ дає тобі роботу, EQ. – кар’єру». Загалом можна сказати, що EQ, визначає якість нашого життя. Людина з високим рівнем емоційного інтелекту краще контролює свої негативні емоції, тривожність, стрес. Вважається, чим вищий EQ, тим більше людина задоволена життям, та роботою. Фахівці стверджують також, що рівень сімейного щастя на 26% залежить від рівня емоційного інтелекту.
Це важливе уміння розвивається впродовж усього життя людини. Особливо активно EQ, формується до 6 років, а вершина його розвитку припадає на 25 років. 
Докладніше про те, що таке EQ, навіщо він потрібен, як визначати його рівень та як його розвивати дізнаєтесь, прочитавши статтю:
Мороз М. Час підвищувати EQ / М. Мороз // Експрес. – 2018. – № 21. – С. 10.

Підготувала  Т. Матушевська

Категорія: Прочитайте журнали | Переглядів: 90 | Додав: Bibliograf | Теги: EQ, емоції, емоційний інтелект, кар’єра | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]