Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Грудень » 28 » Українська сторінка життя генія
20:40
Українська сторінка життя генія
Коваленко О. Невизнана демократія Пирогова / О. Коваленко // Освіта України. – 2013. - 16 груд. – С. 15.

Народився Микола Пирогов у Москві 25 листопада 1810 року в сім’ї військового інтенданта. Посада батька забезпечувала родині статок, змогу дати гарну освіту дітям і жити в комфортних умовах. Та якось один із помічників батька зник, прихопивши 30 тисяч казенних рублів: сума більш ніж серйозна на той час! А покарали Івана Івановича. Все майно (і навіть столове срібло) було розпродане. Гроші повернули в казну держави.
Найменший син Микола намагався втішити батьків. Він навчався в пансіоні. Був наполегливим і здібним. Знав, для чого і які знання йому потрібні
. Друг сім’ї, відомий анатом і фізіолог Єфрем Мухін порадив хлопцю вступати до Московського університету. І додавши собі два роки, Микола в 14 вступає на медичний факультет.
По закінченні його направляють до Дерптського університету. Там він пише докторську і захищає її у 22 роки! Його відправляють за кордон на навчання. Після повернення молодий професор працює в Дерптській клініці хірургії.
Як Микола Пирогов опинився в Україні? Після поразки у Кримській війні хірург, що повернувся із Севастополя, на прийомі в Олександра II взявся розповідати імператорові про відсталість російської армії. Микола Іванович одразу «впав у немилість» і був засланий до Одеси. Він поїхав з Петербурга бо його призначили на посаду попечителя Одеського навчального округу, і звільнився з кафедри Медико-хірургічної академії. Відтоді Пирогов намагається спрямувати всі сили на розвиток вітчизняної педагогіки. В Одесі йому спадає на думку взятися за організацію вечірніх шкіл. Згодом ці школи стали майданчиками для народовольців.
Про внесок у розвиток вітчизняної педагогіки Миколи Пирогова більш детальніше можна прочитати на сторінках газети «Освіта».

Підготувала провідний бібліограф Н.А. Юшкова

Категорія: Прочитайте журнали | Переглядів: 446 | Додав: Bibliograf | Теги: Історія, Пирогов, хірургія, Медицина | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]