Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Січень » 13 » Українці – читайте! Книга року ВВС – 2016
11:32
Українці – читайте! Книга року ВВС – 2016

Книгою року – 2016 за версією Бі-бі-сі став роман «Забуття» Тані Малярчук. Це сьома книжка письменниці з Івано-Франківщини, що кілька років тому емігрувала до Австрії. Книга чіпляє своєю несподіваною темою та її розкриттям.
Сама авторка каже про свій роман: «Забуття» – це мій роман про ХХ століття, мої сто років, але не самотності, а втраченої пам’яті. Це спроба згадати забуте. А також об’єднати індивідуальне і колективне українське, історичну достовірність і художню вигадку, кохання і покликання, божевілля і здоровий глузд, якого, втім, у цьому романі, мабуть, найменше. Його основою несподівано для мене самої стало життя політика-невдахи і пристрасного мислителя В’ячеслава Липинського. Українці дуже перед Липинським завинили. Але ще більше вони завинили перед самими собою, бо були надто слабкими, щоб не стати жертвою. З іншого боку, якраз слабкі і покірливі змогли вижити і народити тих, що пізніше народять нас. Забуття було у цьому процесі відродження необхідним актом самозахисту. Я почуваюся тим крайнім поколінням, яке тепер змушене віддавати борги. Розрізати запалені рани, боротися зі страхом, брати відповідальність, визнавати вину і прощати. Цей роман – данина моєму корінню. Я мусила його написати».
Детальніше про письменницю, її творчість, а також про сюжетну лінію роману читайте у статті Юлії Стахівської «Роман від амнезії», опублікованій у газеті День. – 2016. – 15 груд. (№ 229). – С. 7.
Саму ж книгу Т. Малярчук «Забуття» можна отримати у читальній залі і абонементі обласної бібліотеки. Запрошуємо до читання!

Підготувала Л. Малишева
 

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 186 | Додав: Bibliograf | Теги: романізована біографія, В’ячеслав Липинський, роман-палімпсет | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]