Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Лютий » 27 » ТРЕНУЮТЬ М’ЯЗИ, ВОЛЮ І РОЗУМ
10:43
ТРЕНУЮТЬ М’ЯЗИ, ВОЛЮ І РОЗУМ

Ніщо не зміцнює м’язи і не робить тіло таким сильним і еластичним, ніщо не тренує волю і не освіжає розум так, як лижі.

Нансен

На сьогоднішній день існує два основні види лиж – гірські і бігові. Своєю чергою кожний із них поділяється на ще кілька підвидів. Часом вони істотно різняться за формою, глибиною вирізів із боків, здатністю до маневрування.

Вочевидь, найперші в світі лижі були дерев’яні. Їх виготовляли із суцільних дощок. На наскельних малюнках у печерах Норвегії, яким сім тисяч років, археологи знайшли зображення людських істот, що стоять на лижах. Виявляється, вже тоді вони прив’язували до ніг «снігові дошки» особливої форми і так пересувалися засніженими просторами.

Перші письмові згадки про лижі датуються VI-VII століттями. До наших днів дійшли перекази грецьких та німецьких літописців про те, як лапландці та фіни ходили на лижах на полювання.

Про історію виникнення та застосування лиж можна дізнатись із статті Кощенко О. Тренують м’язи, волю і розум // Сільські вісті. – 2016. – № 9.  28 січ. – С. 6. та переглянувши інтернет-ресурси:

Марія Новікова

Категорія: Прочитайте журнали | Переглядів: 204 | Додав: texnik | Теги: Історія, гірсько-лижний спорт, лижі | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]