Вітаю Вас, Гість
Головна » 2014 » Жовтень » 19 » Тетяна Ковтун. Вирій загублених душ
18:08
Тетяна Ковтун. Вирій загублених душ

 Рідко коли назва книжки зачіпає за живе так само, як і гострий газетний заголовок. Розповідь про  українську еміграцію на початку двотисячних років  наслідує традиції  авантюрного роману. Книга дає привід для обговорення  деяких актуальних соціальних та економічних проблем. Один з головних героїв роману  має реальний прототип. Це трудяща людина, зігнута роками і хворобою. Чоловік мріє хоч на хвилиночку птахом облетіти рідне село і, зрештою, досягає своєї мети, коли приїжджає до Соболівки в оточення найближчих йому людей. Головною ж героїнею роману є його дочка Аня. На початку двотисячних років після закінчення університету вона намагається самоствердитися як педагог,  а згодом – як підприємець, але зазнає фіаско. Керована «досвідченою» матусею, героїня швидко зрозуміла й прийняла, як закон: у цьому світі кожен – сам за себе. І стало їй на батьківщині тісно, закортіло чужого вирію-раю… Летіла туди як на крилах, вірячи у свою щасливу зорю. Нелегальна робота в одному з італійських готелів - лише початок. Згодом Аня долає нелегкий шлях до свого нового статусу – громадянки Франції, працівниці авторитетної дипломатичної установи. Обдарованість, гострий розум та особливий душевний склад допомагають молодій жінці пристосуватися до життя в інших країнах і з гідністю реалізувати себе як особистість. Не вигадана, а "збірна",  історія - доля простої українки-заробітчанки. Не "мило", не казка, не водевіль, а згусток недалекого минулого, важкого сьогодення, невизначеного майбутнього.
   Така проза нашого життя. Роман не вчить жити, а заставляє думати. Коли, після страшної аварії, в яку потрапляє головна героїня і виживає, авторка змальовуючи дальші події ніби говорить: "Що далі - думайте і вирішуйте САМІ!". А думати - це вже особиста справа кожного. Роман дуже насичений подіями,фактами,образами. Вистачило б на два томи. Однак стисло, по суті. Мабуть дався взнаки багаторічний досвід газетного кореспондента, але книга від цього лише виграє.
   Про автора: Тетяна Ковтун – журналіст, відзначена журналістською премією ім. К. Гришина. Нині займається літературною творчістю. З-під її пера вийшли два романи - "Не повертайся спиною до звіра" та "Вирій загублених душ", а також кіносценарій "Блюз білих ночей", лібрето мюзиклу "Мій чарівний принц" за Оскаром Уайльдом і тексти пісень.

Петрук Інна

 

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 390 | Додав: читалка | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]