Розвиток скотарства нині неможливий без подальшої інтенсифікації, поглибленої спеціалізації та широкого впровадження у практику досягнень світового науково-технічного прогресу. За цих умов зростають вимоги як до теєретичної, так і особливо до практичної підготовки спеціаліста, його вміння творчо використовувати одержані знання, знаходити оптимальні рішення найскладніших практичних завдань. У посібнику:
Костенко В. І. Технологія виробництва молока і яловичини. Практикум : навч. посіб. / В. І. Костенко- К. : «Центр учбової літератури», 2017. – 400 с.
викладено у вигляді окремих навчальних занять матеріали про виробничий і племінний облік у скотарстві, методи оцінки її обліку відтворення стада, вирощування молодняку, молочної і м’ясної продуктивності та її якості, а також способи оцінки
маточного поголів'я різних напрямів продуктивності та моделювання технологічних процесів виробництва продукції скотарства.
В основу даного практикума покладено вимоги кваліфікаційної характеристики,навчального плану та програми дисципліни «Технологія виробництва молока та яловичини». Його мета — максимально конкретизувати й індивідуалізувати зміст лабораторно-практичних занять із дисципліни, збільшити час самостійної роботи студента над завданнями та навчити його самостійно аналізувати одержані результати.
Матеріали дисципліни викладено в логічній послідовності. При розробці змісту тем і завдань враховано міжпредметні зв’язки загальнобіологічних та спеціальних дисциплін. Тому в деяких завданнях передбачено вивчення питань з урахуванням одержаних теоретичних і практичних знань суміжних дисциплін. Більшість занять зв’язані між собою логікою їх виконання, де наступні є продовженням попередніх.
Навчальний посібник розрахований в основному на студентів факультетів технології виробництва і переробки продукції тваринництва. Проте частина занять може бути використана при підготовці студентів спеціальностей, які вивчають курс «Основи тваринництва».