Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Серпень » 10 » Тарас Лютий. Корабель шаленців. Нариси з культури несамовитості, глупоти і безрозсудства
15:33
Тарас Лютий. Корабель шаленців. Нариси з культури несамовитості, глупоти і безрозсудства

  У суспільстві упродовж усієї історії людства завжди були такі особистості, які своїм психоемоційним станом суттєво відрізнялися від загалу. Їх часом називали божевільними чи психічно хворими безумцями — але де межа між безумством та геніальністю? Іноді таких людей іменували юродивими, але чи не могли вони глибше за інших пізнати світ і наблизитися до святості?   Пропонуємо увазі читачів книжку Тараса Лютого «Корабель шаленців. Нариси з культури несамовитості, глупоти і безрозсудства».CUT$
  Тарас Лютий — український філософ, письменник, колумніст, музикант. Закінчив Київську політехніку та Києво-Могилянську академію. Пише короткі культурологічні есеї для «Українського тижня». Грає в гурті «Четверо з Полонезу». Автор монографій «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002 р.), «Розумність нерозумного» (2007 р.), збірки малої прози «Вулики сновидінь» (2007 р.), а також співавтор дилогії: «Культура масова і популярна: теорії та практики» (2007 р.) та «Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади» (2016 р.). Його книжка «Ніцше. Самоперевершення» у 2016 році була серед кращих видань Форуму видавців у Львові та здобула нагороду Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» в номінації «Софія». Того ж року автор став лауреатом премії ім. Петра Могили.
  Мандрівка «Кораблем шаленців» є унікальною нагодою простежити історію розвитку і трактування понять шаленства, ейфорії, манії, екстазу, юродства, мудрості і глупоти у літературі, живописі, психології, у суспільній та релігійній думці від античних часів до сьогодення — крізь різні культури та епохи.
  Книжка буде цікавою усім, хто захоплюється філософією, літературознавством, релігієзнавством, психологією, а зрештою — кожному, хто замислюється над людською природою і прагне глибше її пізнати.

Петрук І.

 

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 159 | Додав: читалка | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]