Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Березень » 3 » Тарас Каляндрук. Загадки козацьких характерників. Аудіоподкаст «Розповідь про характерників».
18:14
Тарас Каляндрук. Загадки козацьких характерників. Аудіоподкаст «Розповідь про характерників».

«Загадки козацьких характерників» -  це друга  книга з серії історичних розвідок Тараса Каляндрука про славні бойові подвиги українських лицарів духу, які були розпочаті у "Таємницях бойових мистецтв України". Козаки-характерники – найзагадковіші постаті минулого і сучасності, унікальне явище української історії. В давніх історичних джерелах  характерники — це воїни, наділені  надзвичайними психологічними та фізичними можливостями. «У 1970-х мені пощастило побачити дивний документальний фільм, що зняли японці, котрі збирають матеріали про єдиноборства по усьому світі. Його автор здивував усіх, розповівши, що сюжет знімав його батько ще в 1920–1930-х рр. десь у Київській області. На чорно-білій плівці ми побачили, як у гай заходить звичайний український дід у полотняних штанях, із шаблями, робить буквально кілька рухів і... виявляється на галявині. Він ще стоїть, а дерева падають, розрубані як унизу, так і вгорі, немов їх зрізали лопати гвинтокрили! Шукав я і дивного діда, але безрезультатно. Люди смутно пригадували, мовляв, був такий ще до війни». 
   Характерники існують і в сучасній Україні, проте  це дуже втаємничені люди, на зразок таємного ордена. Вони не схильні до соціального устрою, договірної правди.  «Тому життя їхнє у суспільстві не можливе. Вони були б для пересічних людей як кістка в горлянці» - зазначає автор. Практично кожну людину можна зробити хвилини на дві характерником. На більше у неї просто не вистачить енергії. Зробити це може лише справжній характерник. Проте, все залежить від внутрішньої зрілості людини. Тому у характерників існувало правило: «Не вчи того, хто ще не вміє».
     Книга містить унікальні ілюстрації до давніх видань, фрагменти фресок, графіті, рельєфні зображенння, малюнки, фотосвітлини тощо.
                                                                                                                                    Олена Сисюк

 


Пропонуємо до вашої уваги фрагмент із книги Т. Каляндрука "Загадки козацьких характерників". Читає Олена Сисюк
 

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 578 | Додав: читалка | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]