Вітаю Вас, Гість
Головна » 2019 » Травень » 13 » Сова А. Роман Шухевич
10:58
Сова А. Роман Шухевич

Сова А. Роман Шухевич у громадсько-політичному житті Західної України 1920-1939 рр. : спогади, документи, світлини / упоряд. і відп. ред.. А. Сова; Центр незалежних історичних студій. – Львів : Апріорі, 2019. – 816 с.

Пропоноване видання присвячене постаті провідного діяча українського визвольного руху XX століття Романа Шухевича (1907-1950).

Завдяки представленим у книзі документам та матеріалам, читач зможе поринути в атмосферу, в якій зростав і формував світогляд Роман Шухевич, ознайомитися з різними сторінками його біографії, зокрема родиною, дитячими роками, оточенням.

Книга покликана ознайомити із документами, спогадами, інтерв’ю, пресою, світлинами, які зберігаються у різних бібліотеках, архівних та приватних збірках в Україні та за кордоном.

Структура книги включає передмову, три розділи та додатки.

Перший розділ «Спогади» містить 91 спогад різних осіб, які безпосередньо чи опосередковано знали Романа Шухевича. У багатьох спогадах йдеться про одні й ті ж події, проте автори інтерпретують їх по-різному, даючи свої оцінки.

Другий розділ «Документи» включає 73 документи, які упорядковані і подані у хронологічній послідовності. Тексти передано з максимальним збереженням тогочасної мови та орфографії.

У третьому розділі книги подано ілюстрації. Вони репродукуються з державних і приватних архівів, книгозбірень, бібліотек, музеїв. Чимало ілюстрацій взято з Центрального державного історичного архіву України у Львові, Музею-архіву пластового руху, Центру незначних історичних студій тощо.

Важливою складовою книги є додатки. У першому з них «Постать Романа Шухевича в оцінці рідних, друзів, знайомих та товаришів по зброї» подано найцікавіші та найвлучніші витяги зі спогадів, в яких передусім підкреслюються риси характеру Романа Шухевича. У інших додатках подано витяги з преси та указів Президентів України. Окремі статті з преси розкривають участь Романа Шухевича у IV Запорожських ігрищах та вшануванні героїв Української національної революції 1917-1923 рр; подають відомості про встановлені ним рекорди з плавання серед українських спортсменів Галичини; інформують про вшанування пам’яті Романа Шухевича українською діаспорою в перші роки після його загибелі.

Видання супроводжується словником рідковживаних, застарілих слів та фраз; переліком скорочень; зведеним іменним та географічним покажчиками.

Книга буде цікавою історикам, дослідникам новітньої історії України, краєзнавцям, викладачам та усім тим, хто цікавиться історією України XX століття.

Інна Козюхно

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 22 | Додав: kraeznavzi | Теги: Визвольний рух, життя громадсько-політичне, спогади, Західна Україна, Роман Шухевич | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]