Вітаю Вас, Гість
Головна » 2014 » Листопад » 27 » Шоколадна країна
14:34
Шоколадна країна

Так само, як Швейцарія відома у світі своїми годинниками та сиром, Бельгія асоціюється у багатьох з шоколадом. А ще 40 років тому слово шоколад ніхто не пов’язував з цією країною. Сьогодні ж дехто вважає,  що бельгійці швидше зможуть вижити без уряду, ніж без шоколаду. Рідко в кого з них не знайдеться вдома плитки шоколаду.
Є багато й інших країн, де виробляють хороший шоколад: (Швейцарія, Франція, Італія, Німеччина), але в Бельгії - найбільш вдале співвідношення між його якістю та ціною. Якість бельгійського шоколаду забезпечується ретельним відбором какао-бобів, суворим дотриманням рецептури, вмінням поєднувати солодкі та гіркі смаки. Той шоколад, який цінується більшістю населення світу, бельгійці називають трохи зневажливим словом «конфексьон». Вони вважають, що є шоколад для своїх, а є для приїжджих. Справжній бельгійський шоколад повинен містити як мінімум 31% какао при повній відсутності консервантів. На зразок того, як це відбувається з модою, вином, чаєм та ін., шоколад в Бельгії перетворюється на культурний феномен. В країні є ласощі для любителів солодкого, до яких належить 95 % населення світу, є шоколад ручної роботи для любителів традиційного продукту, а є й авангардні шедеври, новизну яких оцінюють тільки одиниці досвідчених споживачів.
Щорічно Бельгія виробляє 172000 тон шоколаду, експортує його на 2 мільярди євро. В Брюсселі більше шоколадних фабрик, ніж в будь-якому іншому місті світу. В середньому кожен бельгієць з’їдає по 8 кг шоколаду на рік.
Більше про бельгійський шоколад, про його виробництво та про відомих шоколадних майстрів країни читайте:
Дмитриев А. Жизнь в шоколаде / А. Дмитриев // Вокруг света. - 2014. - №8. - C. 82-90.

                                                                                   Підготувала Т. Матушевська

 

Категорія: Прочитайте журнали | Переглядів: 539 | Додав: Bibliograf | Теги: Бельгія, Сорти, виробництво, ручна робота, шоколад | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]