Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Жовтень » 27 » Щасливе життя тайців
14:56
Щасливе життя тайців

В Таїланді середня очікувана тривалість життя у чоловіків – 71,5, у жінок – 78,8 (в Україні відповідно – 61,5 і 74). За рівнем щастя тайці займають 34-те місце в світі та 2-ге серед країн АСЕАН (після жителів Сингапура).
В цій азійській країні загальний розслаблений стан відчувається всюди. Насолоду життям тут здавна описують ємним словом «санук». А ще тайський підхід до життя найкраще виражає слово «сабай», яке зазвичай перекладають, як «спокійний, розслаблений». Більшість населення звикли жити одним днем та цінувати те, що мають, не прагнучи чогось більшого. Якщо є їжа на столі, дах над головою і робота – тайці вважають, що все в житті чудово. На чорний день тут відкладати не прийнято: підтримувати старих батьків мають діти. Біля 80% заробітку тайці витрачають на їжу. Кухонь в будинках немає. В цьому «раю» все росте самостійно. Тропічні фрукти тут можна зібрати просто прогулюючись джунглями. Тому більшість місцевого населення на протязі дня безтурботно спілкується, їсть, п’є пиво, відпочиває, грає в настольні ігри, сидячи на вулиці. Придивившись уважніше розумієш, що всі вони так працюють: здають в оренду скутери, чекають пасажирів, продають фрукти. З 55,41 млн. працездатного населення працює лише 38,87 млн. При цьому тільки 25 тис. зареєтровані¸ як безробітні. Але, чим би не займалися тайці, двічі на день більшість з них встають або завмирають посеред вулиці: в час коли передають національний королівський гімн.
Більше про безтурботне життя тайців можна дізнатися зі статті:

Карелина Д. Красиво жить / Д. Карелина // Вокруг света. – 2016. – N 7. – C. 28-34.

Підготувала Т. Матушевська

Категорія: Прочитайте журнали | Переглядів: 201 | Додав: Bibliograf | Теги: країнознавство, менталітет, Таїланд, тайці, рівень життя | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]