Вітаю Вас, Гість
Головна » 2019 » Червень » 11 » Сергій Павленко. Іван Мазепа. Прижиттєві зображення гетьмана та його наближених
14:38
Сергій Павленко. Іван Мазепа. Прижиттєві зображення гетьмана та його наближених

  Гетьман Іван Мазепа. Його оббріхували і проклинали, накладали анафеми і спалювали портрети. В радянській історіографії Іван Мазепа згадувався виключно як зрадник. В росії це ім’я досі вимовляють з ненавистю, адже все що він робив – для блага України. За час його правління відбувалося відродження гетьманської України, розвиток культури, піднесення соціального та релігійного життя. Він був щедрим спонсором Києво-Могилянської академії та Чернігівського колегіуму, будував та реставрував церкви, дарував храмам дорогоцінні речі, опікувався православними святинями за межами України. За сприяння Івана Мазепи в Україні того часу почалось «культурне відродження», яке охопило не тільки мистецтво та архітектуру, а й філософію, теологію, літературу та науку. Виник новий напрям в українському мистецтві – українське бароко, яке ще називали мазепинським.

У світі існує близько 400, а може й більше портретів, зображень гетьмана. Проблема полягає у тому, що 97 відсотків цих творів – творча фантазія художників, які намагалися передати глядачам його зображення. Яким же був насправді Іван Мазепа? Чимало досліджень істориків та мистецтвознавців присвячено цьому питанню.

Пропонуємо вам познайомитися з сенсаційними відкриттями Сергія Павленка нових прижиттєвих зображень легендарного українського гетьмана та його наближених. За даними автора, відшукати портрети саме Івана Мазепи серед тисячі інших зображень було непросто, але свої можливі знахідки він порівнював з уже відомими портретами та гравюрами гетьмана як в українському, так і у європейському мистецтві й літературі.

Прекрасно ілюстрована книга видана до 380-ї річниці від дня народження Івана Мазепи.

А. Хамедюк

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 16 | Додав: art | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]