Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Квітень » 26 » Рівненщина та Чорнобильська аварія
09:22
Рівненщина та Чорнобильська аварія

Комов О. Д., Гущук І. В. Рівненщина та Чорнобильська аварія. 30 років потому. / О. Д. Комов, І. В. Гущук. – Рівне-Острог : СПД Свинарчук Р. В., 2016. – 128 с.; іл.

У першому розділі видання автори розповідають про радіацію, її вплив на організм людини, дають основні поняття про природний та штучний радіаційний фон, глобальні опади та формування дозових навантажень на населення за рахунок іспитів ядерної зброї, специфіку грунтів Рівненського Полісся.

У другому розділі описано радіаційний стан після аварії на Чорнобильській АЕС, роботу фахівців санітарної служби області в ліквідації наслідків аварії безпосередньо в «чорнобильській зоні» Київської області. У стислій формі надано результати досліджень радіаційної обстановки, яка склалася після аварії, радіаційного забруднення грунтів, продуктів харчування на території області. Наведено дані про доступ, який для пересічних громадян був обмежений.

У третьому розділі акцентовано увагу на питаннях вивчення негативного впливу наслідків аварії на ЧАЕС. Результати науково-практичних досліджень опубліковані авторами у вітчизняних та зарубіжних наукових виданнях за напрямами: гігієнічна оцінка стану радіаційного забруднення довкілля та доз опромінення населення Поліських районів Рівненської області, визначення впливу радіаційного фактору на стан захворюваності, зокрема вроджених вад розвитку; оцінка ролі Чорнобильської аварії населенням Рівненської області.

У висновку узагальнено основні проблемні моменти, надано рекомендації та пропозиції для населення, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування на різних рівнях управління.

Публікація містить додатки з роз’ясненнями та наочним супроводом поданої інформації.

Інна Козюхно

Категорія: Прочитайте про Рівненщину | Переглядів: 179 | Додав: kraeznavzi | Теги: Чорнобильська АЕС, аварія, Рівненщина, зона | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]