Коли заходить мова про англійську літературу, мільйони читачів зазвичай згадують ім'я Шекспіра та ім'я Чарльза Діккенса.
Діккенс (1812-1870) ще за життя набув світової слави, став загальновизнаним класиком. Чарлз Діккенс не перший у світовій літературі писав про дітей, однак він вперше подивився на молодь по-новому. Романіст не тільки описував їхні пригоди, як це робилось раніше, а проник у дитячу душу, у почуття та розум маленької дитини. На сторінках
«Олівера Твіста»
, цього „своєрідного роману виховання” розгортається історія життя знедоленого хлопчика, який залишився сиротою після смерті матері. Він пройшов тяжку школу життя у робітничому домі, зазнаючи щодня голоду й холоду та моральних принижень. Утікши з «приюту», Олівер Твіст опиняється на самісінькому дні Лондона. Хлопчик проходить через поневіряння та приниження, в яких робить вибір між добром і злом і знаходить свій шлях у житті. Роман – повчання „Пригоди Олівера Твіста” закінчується, як добра казка, у ній добро перемагає зло. Однак автор хоче сказати, що в житті не завжди так стається. І якщо для Олівера Твіста все закінчилось добре, то для багатьох таких як він дітей далеко не все так добре: хлопчики стають бандитами, а дівчатка – найчастіше повіями. На жаль, така дійсність, і нічого тут не зміниться.
Підготувала Христофорова А.
|