Метод органічного землеробства
, запропонований
Володимиром Розумом
знайшов своїх прихильників не тільки в Україні, а й за кордоном: Угорщині, Польщі, Білорусі. Цей унікальний метод дозволяє підвищити урожайність овочевих культур на 30-55%,
повністю виключає застосування хімії, а також дає можливість використовувати неродючі землі та території, на яких довгі роки не велися сільськогосподарські роботи. За допомогою спеціальних технологій грунти відновлюються протягом двох сезонів.
Метод В. Розума передбачає поділ ділянки на три частини: зелену, кормову (органічну) та культурну. Перші дві грядки мають ширину близько 55-60 см, а культурна грядка розміщується завжди посередині і має меншу ширину – 25-30 см.
Зелену грядку засівають злаковими травами, конюшиною та люцерною і ніколи не перекопують.
Основу органічної грядки складає рівчак, який закладають різною органікою та поливають спеціальними сумішами. Після чого органічні речовини засипають тирсою або соломою, а поверх засівають насінням кормових культур (гірчицю, фацелію). На цій грядці утворюються та живуть корисні мікроорганізми.
Третя, культурна грядка, розрахована для вирощування городніх культур. Вона починаючи з другого року, не потребує підживлення й поливу. «А ще на грядках Розума майже немає хвороб, бур’янів та шкідників».
Детальніше з цією експериментальною технологію ведення городництва знайомить Олена Булат в статті «Грядки Розума».
Булат О. Грядки Розума : [про метод органічного землеробства] / О. Булат // Пенсійний кур'єр. – 2016. – №10 /11 бер./. – C. 5.
Т. Матушевська
|