Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Квітень » 13 » Книжкова серія у бібліотеці: «Україна Incognita»
11:42
Книжкова серія у бібліотеці: «Україна Incognita»

Перша книжка «Україна Incognita» вийшла друком у 2002 році й дала початок однойменній бібліотечної серії. Вона стала початком системної видавничої діяльності всеукраїнської газети «День», яка зосередилася на створенні своєї Бібліотеки.                                                           
Головний редактор «Дня» Лариса Івшина, яка приділяє надзвичайно багато уваги популяризації історії України, кожного року презентує нові видання газети на Форумі видавців у Львові. За її загальною редакцією упродовж багатьох років вийшло чимало цікавих, корисних  мудрих книжок про актуальні проблеми стародавньої, середньовічної, нової та новітньої історії України. За словами Лариси Івшиної, такі книжки були затребувані з боку читачів – деякі з них створювали власний збірник «України Incognita» ще до випуску видання: вирізали статті з газетної рубрики та підшивали їх в альбом.  
                  
    Головна мета при підготовці першої книжки «Україна Incognita» - пробудження та  формування історичної свідомісті українців, зацікавлення історією якомога ширше коло читачів. «Наше завдання було – поєднавши доступність та науковість, відкрити українцям свою Батьківщину… Звісно, це завдання на покоління вперед, а не на рік і не на десять. Нам хотілося б вірити, що ми зробили певні кроки за цей час. В сьогоднішніх умовах, коли нав’язується система цінностей “русского міра”, я переконаний, що роль цієї книги лише зростатиме», - розповідав Ігор Сюндюков, один із упорядників видання, редактор відділу «Історія і Я».                                                   
  
Соціолог Євген Головаха зауважував, що література, яку випускає газета «День» – чи не єдиний шлях розібратися в історії України. Її часом складніше осягнути, ніж, наприклад, історію Давнього Світу чи західноєвропейського середньовіччя. «Коли читаєш статті з газети «День», то розумієш, що це достатньо фахова робота – відкриваєш газету і бачиш те, що й у професійних монографіях. Це рідкісна річ, коли фактично газетне видання виконує функцію професійного», – говорив він.     
   У читальній залі РДОБ пропонуємо увазі читачів як саму газету «День», так і  декілька книжок цієї серії: «Україна Incognita» Топ – 25», Д. Мейс. «Ваші мертві вибрали мене…», «Котел: або справа без терміну давності» та «Катастрофа та триумф: історії українських героїв», «Сила  м’якого знака».  Вже нині є всі підстави стверджувати, що проект — вдалий. Дедалі більше наших сучасників, шукаючи щось справжнє, зупиняє свій вибір на книжкових серіях газети «День».

                                                                                                                                     

Кудіна О.

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 286 | Додав: читалка | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]