Вітаю Вас, Гість
Головна » 2019 » Лютий » 17 » Неопалимі дзвони Звенигорода
12:03
Неопалимі дзвони Звенигорода

Пшеничний М. Неопалимі дзвони Звенигорода (та листи Ігоря Кириловича Свєшнікова) : есе / М. Пшеничний. – Дубно : МП, 2018. – 40 с.

«У моїй родині було одинадцять репресованих…», - із невимовною гіркотою і болем згадував славетний археолог, доктор історичних наук Ігор Кирилович Свєшніков. Народився він у Києві, дитинство пройшло у селі Хотин Дубенського повіту (нині Радивилівського району), у 1935 році закінчив Дубенську гімназію.

Глибоко символічно, що подвижницька дорога невтомного дослідника нашої минувшини закінчилась теж у місті Дубно, на 80-му році життя, коли вчений вперше проводив археологічні розкопки на території середньовічного Замку. Проте найбільш титанічних зусиль він доклав, упродовж десятиліть досліджуючи літописний Звенигород та Поле Берестецької Битви.

Про це і розповідає письменник Микола Пшеничний, який кільканадцять років активно листувався із Ігорем Кириловичем, працював у складі очолюваних ним археологічних експедицій.

З книгою можна ознайомитися у відділі акумуляції краєзнавчих документів та бібліографії.

                                                                                                    І. Петрук

Категорія: Прочитайте про Рівненщину | Переглядів: 33 | Додав: kraeznavzi | Теги: Поле Берестецької Битви, звенигород, Л. Пшенична, історія краю, І. К. Свєшніков, Мирогоща, Дубно, листування | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]