Вітаю Вас, Гість
Головна » 2014 » Листопад » 29 » Нематода золотиста картопляна
17:09
Нематода золотиста картопляна

    Золотиста картопляна нематода — це вузькоспеціалізований вид, який паразитує на коренях картоплі і томатів, часом уражує інші рослини із родини пасльонових. Ознаки пошко­дження нематодою починають прояв­лятися лише на шостий-сьомий рік після первинного зараження.

    На початок 2014 р. площа під золотистою картопляною нематодою в Україні становила 4806 га, що, порівняно з минулим роком, менше на понад 210 га. Карантинні режими щодо цього шкідника діють і у 1043 населених пунктах, 23 господарствах та на понад 16,5 тис. присадибних ділянок. Зі 100% загальної площі зараження нематодою в Україні 87% припадає на присадибні ділянки громадян, адже саме в маленьких селянських господарствах картоплю вирощують, в основному, в монокультурі.

    Щороку фахівці державних фіто-санітарних інспекцій у багатьох областях України поширюють насіннєвий матеріал стійких проти нематоди сортів картоплі серед населення.

     Впровадження нематодостійких сортів дає змогу не лише провести сортозаміну  картоплі та збільшити її врожайність на уражених площах, але й зменшити ступінь ураження, а в подальшому – очистити грунт від цист картопляної нематоди. 

    Про біоекологічні особливості цієї хвороби картоплі,  про системи нематодних заходів, про використання системи раннього запобігання та проведення фітосанітарних заходів у карантинній і регульованій зонах, про впровадження саме нематодостійких сортів картоплі, про ініціативи державної фітосанітарної інспекції йде мова у статті:

Челомбітко А., Башинська О. Нематода: золотиста небезпека / А. Челомбітко, О. Башинська. – Пропозиція. – 2014. – № 10. – С. 92-96.

    Ця стаття буде цікавою для фахівців по вирощуванню картоплі в Рівненської області, власникам присадибних ділянок. Тут подані матеріали по розповсюдженню та засобам боротьби  з цією хворобою в нашій Рівненській області.

 Допоможіть собі самі!

Людмила Шапірко

Категорія: Прочитайте журнали | Переглядів: 611 | Додав: texnik | Теги: нематода. картопля. біоекологічні о, Інспекція | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]