Вітаю Вас, Гість
Головна » 2019 » Жовтень » 25 » Найдорожчі речовини на Землі
09:40
Найдорожчі речовини на Землі

 Мінерали пейніт, грандідьеріт, тааффеіт, медичний препарат соліріс, штучні речовини тритій та каліфорній – це дуже рідкісні елементи, про які мало хто чув. Між тим, вони використовуються в медицині, ювелірній, військовій справі та інших галузях промисловості. Всі вони дуже рідко зустрічаються в природі, або ж синтез їх є надзвичайно складним та трудомістким. Ці речовини входять в перелік найдорожчих на планеті. 
Першість за вартістю (від 62 млрд до 100 трлн доларів) займає антиматерія. Її висока вартість обумовлена тим, що вчені, зумівши отримати дуже малу кількість даного матеріалу, так і не винайшли способу його утримання та зберігання. Міліграма цієї речовини в якості джерела енергії вистачило б космічному кораблю для польоту на Марс.
На другому місці – ендоедральний фулерен. Фулерени були відкриті у 1985 році. Зазвичай їх створюють у лабораторних умовах, а в природному стані вони зустрічаються в метеоритах та донних відкладеннях, під час горіння природного газу, і розряді блискавки. Ендоедральний фулерен – це новий клас речовин, який планують використовувати в медицині для вибіркового опромінення ракових клітин. Вчені повністю не розуміють механізму його утворення, а процес очищення фулеренів дуже дорогий. Вартість речовини за грам – 160 млн доларів.
Радіоактивний хімічний елемент каліфорній (від 10 до 27 млн. доларів за грам) – це штучний елемент, який в природі не зустрічається. Вважають, що ця речовина утворюється при народженні наднових зірок. Використовується у лікуванні деяких онкологічних хвороб, а також для виявлення золота та срібла у руді.
Діаманти у цьому списку лише на четвертому місці (від 55 тис до 108 тис доларів за грам). Звичайно, мова йде про дуже якісні та великі діаманти.
До найдорожчих елементів ввійшли і такі мінерали, як тааффеіт (виявляють лише у Танзанії) та пейніт (занесений у Книгу рекордів Гіннесса, як найбільш рідкісний на планеті). За весь час зібрали близько 30 маленьких камінчиків. Вперше був знайдений у Бірмі у 1950 р.
Конкуренцію йому може скласти ще один рідкісний мінерал – грандідьеріт, дорогоцінний камінь блакитно-зеленого кольору. Якісний огранений грандідьеріт коштує дорожче, ніж якісний смарагд. Вперше був знайдений у 1902 р. на Мадагаскарі. Більше ніж за століття було знайдено лише кілька десятків камінчиків грандідьеріту.
Більше про ці та інші елементи та мінерали читайте у статті
10 найдорожчих речовин на планеті // Винахідник і раціоналізатор. – 2019.  – № 2.  – С. 34–36.


Т. Матушевська

Категорія: Прочитайте журнали | Переглядів: 28 | Додав: Bibliograf | Теги: нові ліки, хімічні елементи, рідкісні елементи, ліки, Мінерали, дорогоцінне каміння | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]